Skip to content Skip to footer

Jak zamówić meble na wymiar w Poznaniu?

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które wykonują meble na wymiar, ale nie oznacza to wcale, że zamówienie wymarzonych mebli jest prostym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wybrać porządną ekipę, która wykona dla nas oryginalne meble na lata.

Jak znaleźć rzetelną firmę?

W dzisiejszych czasach praktycznie każda szanująca się firma produkująca meble na wymiar w Poznaniu posiada własną witrynę internetową. W dużej mierze to właśnie dzięki stronie www będzie można zapoznać się z ofertą i aktualnym cennikiem poszczególnych firm. Na większości stronach można znaleźć także referencje i przykładowe realizacji.

Niestety nie wszystkie firmy zajmują się projektowaniem mebli, dlatego też warto poszukać doświadczonego projektanta, który pomoże nam przygotować idealne meble. Doświadczonych fachowców także można znaleźć w Internecie. Przed nawiązaniem współpracy warto sprawdzić opinie byłych klientów o poszczególnych fachowcach. Dzięki mini recenzjom znalezionym w sieci dowiemy się z którymi osobami warto nawiązać współpracę, a które firmy należy omijać szerokim łukiem.

Dokładny pomiar

Aby przygotować idealny projekt mebli na wymiar w Poznaniu niezbędne jest oczywiście dokonanie dokładnego pomiaru mieszkania. W dużej mierze to właśnie dokładny pomiar umożliwia przygotowanie projektu i ewentualnego kosztorysu wstępnego. Warto dokładnie wymierzyć poszczególne wnęki i całe pomieszczenie.

Pomiary muszą być bardzo czytelne i precyzyjne, dzięki czemu późniejsi wykonawcy będą w stanie przygotować odpowiednie meble. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zaproszenie projektanta do domu, dzięki czemu będzie mógł on lepiej zorientować się w sytuacji i zaproponować nam optymalne rozwiązanie. Niestety błędy przy pomiarze mogą drogo kosztować.

Montaż i gwarancja na meble

Firmy, które wykonują meble na wymiar w Poznaniu bardzo często oferują swoim klientom fachowy montaż i gwarancję na wykonane meble. Na rynku można znaleźć jednak i takie firmy, które nie oferują transportu zamówionych mebli i ich montażu, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten element.

Jeżeli chodzi o gwarancje to obejmuje ona oczywiście wszystkie wady materiałowe i wykonawcze. Jeżeli firma nie udziela gwarancji na swoje usługi, to najbezpieczniej jest oczywiście zrezygnować z jej usług. Oryginalne meble na wymiar w Poznaniu nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też powinny być dopięte na ostatni guzik i co najważniejsze mają służyć przez wiele długich lat użytkowania. Rzetelne firmy powinny podpowiedzieć również jak pielęgnować meble, aby zawsze prezentowały się bardzo okazale.