Skip to content Skip to footer

Jak dobrać narzutę do wnętrza?

Łóżko to dziś jeden z podstawowych i zarazem najważniejszych sprzętów w domu. Od jego jakości zależy jakość naszego snu ale też dobre samopoczucie. Kluczowe jest aby miało odpowiedni rozmiar oraz dobrze dopasowany materac. Równie ważne jak jego funkcje praktyczne są też jego walory estetyczne, ponieważ estetyka otoczenia również ma wpływ na nasze samopoczucie.

Odpowiednia narzuta do sypialni

Ponieważ to właśnie na łóżku koncentrujemy swoją uwagę n=po wejściu do sypialni, konieczna jest taka jego aranżacja a było wygodnie, ładnie i komfortowo. Idealnym sposobem na spełnienie tych warunków jest wykorzystanie narzuty na łózko. Dobrze dobrana pomoże utrzymać porządek i wprowadzi ład do sypialni. Schowa pościel a tym samym uchroni ją od kurzu. Na rynku oferowane są zarówno narzuty grube przypominające futra czy welur ale też zupełnie gładkie- satynowe, wybór zależy od wystroju pomieszczenia. Wybierać można pośród modeli tradycyjnych, gładkich, z koronką czy falbankami lub też fantazyjnie poprzeszywanych.

Narzuty na łóżko idealnie nadają się aby wprowadzić porządek do wnętrza ale też stanowią świetną warstwę ochronną jeśli posiadamy zwierzaki lub małe dzieci. Każdy rodzic czy też właściciel czworonoga wie jak łatwo poplamić pościel i ile czasu zajmuje doprowadzenie łóżka do porządku. A wystarczy położenie narzuty aby cieszyć się czystą pościelą i spokojnym snem. Idealnym rozwiązaniem jest wybranie narzuty, nadającej się do prania w prace- którą bez problemu można odplamić czy odświeżyć.

Narzuty na łóżko jako dodatkowe ocieplenie

W chłodne wieczory i noce narzuta na łóżko z powodzeniem może służyć jako dodatkowe źródło ciepła, w takim przypadku warto wybrać model grubszy. Na rynku dostępne są narzuty wykonane na przykład z polaru czy też imitacji futra. Aby narzuta spełniała swój dekoracyjny charakter warto dopasować ją do innych dodatków w sypialni, pozwoli to stworzyć spójną całość.

Inne dodatki na łóżko

Oczywiście wybór dodatków jest ogromny nie zapominajmy jednak, że sypialnia ma służyć przede wszystkim naszemu odpoczynkowi. Dobrym pomysłem jest dobranie poduszek, pledów czy kocy pod kolor i styl narzuty. Zabawić można się ich fakturami, łącząc różne materiały o całkowicie odmiennej gramaturze i stylu możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Narzuty na łóżko kupisz na vegehome.pl