Skip to content Skip to footer

Jakie powinny być stoły do masażu?

Profesjonalny masaż ma bardzo wiele zalet. Przynosi nie tylko korzyści zdrowotne, ale ma również właściwości terapeutyczne i relaksacyjne. Wszystko oczywiście zależy od jego charakteru. Jednak w jednym i drugim przypadku niezbędny jest do niego profesjonalny sprzęt w tym szczególnie odpowiedni stół do masażu.

Stół adekwatny do swojego przeznaczenia

Wybierając profesjonalne stoły do masażu trzeba przede wszystkim kierować się ściśle ich przeznaczeniem, a o tym decydują rodzaje masażów, jakie będą na nich wykonywane. Każdy masażysta powinien więc wybrać sprzęt, który będzie najlepiej wpisywał się w charakter jego zabiegów. Nieco inny stół będzie do zabiegów ściśle rehabilitacyjnych, a nieco inny do masażów relaksacyjnych wykonywanych w gabinetach SPA.

Istotną sprawą jest również to, czy zabiegi będą wykonywane tylko stacjonarnie, czy stół ma również posiadać funkcje mobilne. Z tego drugiego powodu stoły do masażu muszą posiadać wygodną i łatwą funkcję składania. Być może potrzebny też będzie specjalny pokrowiec, a dodatkowe gumowe zabezpieczenia na nóżkach wpłyną na jego lepszą stabilność.

Funkcje stołów do masażu

Tego rodzaju sprzęt służący do wykonywania zabiegów masażu może posiadać wiele dodatkowych funkcji. Przede wszystkim powinien być wyposażony w regulację wysokości oraz możliwość ustawienia jego poszczególnych części oraz posiadanych zagłówków adekwatnie do potrzeb. Wtedy praca przy nim jest bardziej komfortowa dla masażysty, a także samego pacjenta.

Każdy stół do masażu ma ściśle określone dane techniczne. Podane jest w nich, m.in. maksymalne obciążenie, długość, szerokość i wysokość. Warto zawsze trzymać się tych danych, ponieważ są one istotne dla wytrzymałości całego urządzenia.

Wytrzymałe i wysokiej jakości materiały

Stoły do masażu powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, które będą odporne na intensywną eksploatację. Najczęściej więc jest to stal oraz drewno. Warto dobrze upewnić się w ich jakości.

Istotny jest również sam materac. Powinien być nie tylko wygodny, ale również wytrzymały. Produkuje się je więc przede wszystkim dobrej jakości materiałów, a tapicerka to najczęściej tworzywo skóropodobne, które jest wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.