Skip to content Skip to footer

Skoki tandemowe ze spadochronem w Polsce

Ekstremalne przeżycia zyskują coraz większą popularność zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych ludzi. Chęć posmakowania adrenaliny i przeżycia czegoś niesamowitego nakłania zarówno kobiety jak i mężczyzn do pokonywania własnych lęków i słabości. Jeśli ktoś chciałby pokonać lęk przed wysokością i prędkością – skoki tandemowe to najlepsze rozwiązanie.

Wyskoczyć ze sprawnego samolotu…

Wielu pilotów podchodzi do spadochroniarzy prześmiewczo, mając ich za wariatów, gdyż na własne życzenie wyskakują ze sprawnego samolotu… Zazwyczaj jest tak, że jak pilot posmakuje adrenaliny związanej ze skokiem na spadochronie – sam chce zostać dodatkowo spadochroniarzem. To jednoznacznie wskazuje, że skoki spadochronowe są niesamowitym przeżyciem, które warto sobie zafundować.

Skoki w tandemie – dla kogo?

Ze spadochronem w tandemie może skoczyć właściwie każdy. Przed skokiem tandemowym nie jest wymagana wizyta ani opinia lekarska, czy też inne zaświadczenie. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się jednak przed skokiem odwiedzić lekarza rodzinnego. Ośrodki, które organizują tego typu przedsięwzięcia określają najczęściej, jakie warunki należy spełnić, by móc wykonać skok. Zazwyczaj są to pewne warunki fizyczne, przykładowo wzrost czy waga. Najczęściej do skoku w parze dopuszczane są osoby o wzroście między 130 a 195 cm i masie ciała nie przekraczającej 115 kg. Co ciekawe, w większości ośrodków skok w tandemie mogą wykonać również dzieci, ale pod warunkiem podpisania przez rodziców zgody na udział w skoku. Najczęściej minimalny wiek uczestnika tego wydarzenia wynosi 10 lub 12 lat.

Jak się przygotować na skok ze spadochronem?

Skoki tandemowe nie wymagają od uczestnika specjalnego przygotowania fizycznego. Aby wygodnie oddać skok, trzeba zabrać ze sobą wygodne, najlepiej sportowe obuwie oraz luźne ubrania. To zapewni odpowiedni komfort podczas trwania całego wydarzenia. Niezbędny ekwipunek (np. gogle) są dostępne na miejscu, więc nie trzeba ich wcześniej kupować.

Skoki spadochronowe w tandemie cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chce się podarować komuś niezapomniany prezent, zamiast portfela czy kolejnej koszuli – warto pomyśleć o skoku tandemowym ze spadochronem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.