Skip to content Skip to footer

Język hiszpański – czy warto się go uczyć?

Język hiszpański jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych języków na świecie, a liczba jego użytkowników ciągle rośnie. Wiele osób zadaje sobie więc pytanie, czy warto się go uczyć i czy kurs hiszpańskiego jest czymś, w co warto zainteresować. Warto przyjrzeć się nieco bliżej tej kwestii.

Gdzie na świecie mówi się po hiszpańsku?

Wiele osób wyobraża sobie, że językiem hiszpańskim mówi się wyłącznie w Hiszpanii i Ameryce Południowej. Jest to jednak duże uproszczenie. Język ten jest językiem pierwszym także dla sporej części populacji kilku krajów afrykańskich, Filipin, krajów Ameryki Środkowej i Północnej – aż do południowych stanów USA.

Hiszpański jest też drugim (zaraz po angielskim) najważniejszym językiem świata biznesu i handlu. Dlatego też na całym świecie wiele osób uczy się go jako języka drugiego.

Język hiszpański – możliwości zawodowe

Czy ukończenie kursu hiszpańskiego daje jakieś konkretne możliwości zawodowe? Jak najbardziej tak. Po pierwsze istnieje spore zapotrzebowanie na tłumaczenia z hiszpańskiego i na hiszpański. Zapotrzebowanie to jest obecnie na tyle duże, że wiele firm nie zatrudnia tylko wykwalifikowanych tłumaczy, ale również osoby posiadające praktycznie dowolny certyfikat językowy.

Dobra znajomość języka hiszpańskiego może być też atutem w innych rodzajach pracy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w dużych firmach, które posiadają swoje oddziały w różnych krajach, albo współpracują z różnymi przedsiębiorstwami o charakterze międzynarodowym. Znajomość hiszpańskiego i angielskiego może być atutem zwłaszcza dla osób pracujących w handlu.

Kurs hiszpańskiego – jak wybrać najlepszy?

Pozostaje tylko wybrać odpowiedni kurs hiszpańskiego. Na rynku dostępne są obecnie bardzo różne opcje. Po pierwsze można skorzystać z usług jednej z wielu szkół językowych, które oferują pracę w grupach dla osób w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania.

Hiszpańskiego można też uczyć się w ramach prywatnych lekcji. Takie rozwiązanie jest najczęściej nieco droższe, ale pozwala mieć nauczyciela tylko dla siebie, co może przynieść szybsze efekty nauki. Coraz więcej osób decyduje się też na naukę samodzielną, korzystając z materiałów dostępnych powszechnie w księgarniach i w Internecie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.