Skip to content Skip to footer

Jimmy Choo edp- bo nie tylko szpilki podkreślają kobiecość

Od zarania dziejów kobiety podkreślały swoją urodę i zmysłowość. Do tego służyły ubrania, biżuteria, ale też perfumy. Nie bez przyczyny mówi się, że kobiety ubierają się w zapach. Wśród licznych projektantów, którym nie wystarcza tworzenie ubrań, a w tym konkretnym przypadku, butów, jest Jimmy Choo. Co warto wiedzieć o jego perfumach.

Kilka ciekawostek o Jimmym Choo

Jimmy Choo, a tak właściwie Chaw, pochodzi z Malezji, ale już od dziecka interesował się modą, a szczególnie butami. Pierwsze buty stworzył w wieku 11 lat dla swojej mamy, a w wieku 21 wyjechał do Londynu uczyć się mody.

Po ukończeniu edukacji wiedział już, że chce tworzyć buty, ale nie dla kogoś, tylko pod własnym nazwiskiem, i to właśnie w Londynie. Sam nie posiadał jednak wystarczającej ilości pieniędzy. Pomogła rodzina, która przyjechała do niego do Londynu, by mu pomóc, oddając przy tym wszystkie swoje oszczędności na rozwój marki. Początkowo były to Lacky shoes sprzedawane na targu, a następnie w butiku. Determinacja projektanta sprawiła jednak, ze w 1988 roku udało mu się z sukcesem zadebiutować na londyńskich targach mody.

Po targach o Jimmym Choo rozpisała się prasa, a jedną z pierwszych klientek światowej sławy była Księżna Diana. Dzięki niej coraz częściej po jego buty zaczęły sięgać inne sławy. Nie bez przyczyny nazywany jest on szewcem gwiazd.

Pierwsze perfumy

Wiele domów mody, oprócz odzieży i butów, tworzy także kosmetyki lub perfumy. O tego typu produkty zapragnął poszerzyć swoją ofertę również Jimmy Choo. W tym celu zaprosił do współpracy cenionego twórcę zapachów Oliviera Polge. Dzięki tej współpracy w 2011 roku na arenie międzynarodowej debiutowały perfumy Jimmy Choo edp.

Krytycy nie byli jednak zbyt łaskawi, bo choć trudno odmówić tym perfumom ani pięknego zapachu, ani flakonu, to jednak nie jest on zbyt oryginalny. Wielu krytyków zwracało uwagę, że Jimmy Choo edp są zbyt podobne do wcześniejszego projektu Olivera, czyli do perfum Flowerbomb stworzonych dla duetu Viktor & Rolf. Co gorsza, w tym przypadku nie tylko nuta zapachowa, ale również flakon Jimmy Choo edp za bardzo przypomina wcześniejsze dzieło Oliviera.

Dla kogo Jimmy Choo

W zapachu Jimmy Choo edp dominuje mandarynka i zielona gruszka dodatkowo podbite słodyczą toffee. To wszystko zmieszane z zapachem pudrowej orchidei, paczuli i piżma doskonale współgra z akordami owocowymi i kwiatowymi.

Jimmy choo edp to zmysłowe perfumy dla silnej kobiety. Kobiety kochającej luksus i elegancję, ale która nie boi się uwodzić i zniewalać zapachem.