Skip to content Skip to footer

Niezapomniany lot

Wśród amatorów mocnych wrażeń, czyli inaczej mówiąc – miłośników adrenaliny – popularnym sportem ekstremalnym są oczywiście skoki ze spadochronem. Wracając z pracy autobusem, po kolejnym nudnym dniu – słyszymy w radiu: „Skoki ze spadochronem Gliwice – dołącz do nas już dziś, jeżeli nie boisz się wyzwań!”. Krótka kalkulacja w głowie – co mamy do stracenia…

Skaczemy!

Decydując się na taką, dość poważną decyzję – powinniśmy brać pod uwagę wiele czynników. Począwszy od stanu naszego zdrowia, gdzie osoby borykające się ze schorzeniami układu krążenia – powinny znaleźć dla siebie inną formę rozrywki, dla własnego bezpieczeństwa. Nie każdy ma predyspozycje, musimy się z tym pogodzić. Jednakże osoby, które „weryfikację” stanu zdrowia przejdą pomyślnie – stają przed decyzją. Do wyboru bowiem mają tak zwany skok w tandemie z instruktorem oraz skok samodzielny. Instruktor, który jest odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie i przede wszystkim nasze bezpieczeństwo – jest najczęściej wybieraną „opcją” wśród chętnych. Skoki spadochronowe w Gliwicach, bywają obleganą przez turystów w sezonie wycieczkowym, atrakcją. W trakcie takiego lotu możemy śmiało robić zdjęcia, czy nagrywać filmiki… o ile oczywiście będziemy w stanie!

Zdecydowałem się na skok! Co dalej?

Pieczę nad skokami ze spadochronem sprawują aerokluby i zewnętrzne firmy, które z nimi współpracują. Wystarczy, że rozpuścimy przysłowiowe wici, że poszukujemy czegoś w okolicy – już po chwili, czy to w internecie, od znajomych, czy nawet słuchając przysłowiowego radia zostaniemy zasypani ofertami przeróżnych firm. Skoki ze spadochronem Gliwice – najlepsze ceny, wykwalifikowana kadra – zapisz się na kurs już dziś! – czyż to nie brzmi przekonująco? Powszechny dostęp i przystępne ceny, to kolejny atut tego typu rozrywki. Jednorazowy skok z instruktorem w tandemie – rzadko przekracza kilkadziesiąt złotych. Inaczej sprawy mają się w przypadku chęci samodzielnego skoku. Do takiego wyczynu – potrzebujemy ukończyć specjalny kurs, gdzie pod okiem specjalistów – zostaniemy przygotowani, zarówno teoretycznie, jak i praktycznie – do takiego skoku. Kurs nie jest już tak tani, wymaga wiele samozaparcia i motywacji, dlatego też „tandem” jest dużo bardziej popularny, żeby „spróbować” jak to jest. Gdy nam się spodoba – nic nie stoi przecież na przeszkodzie, żeby wiązać naszą przyszłość z lataniem w przestworzach ze spadochronem na plecach!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy