Skip to content Skip to footer

Kamera inspekcyjna do rur

Specjalistyczny sprzęt audiowizualny to obowiązkowe wyposażenie dla osób, które zajmują się inspekcją wszelkich rur, systemów wentylacyjnych czy kominów. Kamera inspekcyjna do rur to najszybszy sposób na dokonanie oceny stanu drożności czy wykrycie uszkodzeń.

Kiedy przydaje się kamera inspekcyjna?

W budynkach natrafić można na wiele miejsc, które są trudno dostępne i nie pozwalają na oględziny gołym okiem. Do takich miejsc zaliczyć można kanały wentylacyjne, przewody kominowe czy inne systemy zbudowane z rur czy korytek maskujących.Wtedy z pomocą przychodzi kamera inspekcyjna do rur. To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie da się dokonać pomiarów czy oceny stanu w bezpośredni sposób. Videoendoskop zajrzy w każde miejsce i pozwoli operatorowi na wykonanie oględzin.

Jaką kamerę inspekcyjną wybrać?

Zakup sprzętu specjalistycznego to nie lada wyzwanie. Klienci ciągle zadają sobie pytania, która kamera jest najlepsza. Warto zwrócić uwagę na klika szczegółów, aby pomiary kamerą inspekcyjną przebiegały w sposób prawidłowy.Kamera inspekcyjna do rur powinna być wyposażona w obiektyw o wysokiej rozdzielczości – to pozwoli na wyraźny i precyzyjny obraz. Ponadto, kamery inspekcyjne mają zastosowanie w różnych miejscach, gdzie nie zawsze jest możliwość podpięcia ich do sieci energetycznej. Wtedy kamera powinna być wyposażona w akumulator, który pozwoli dokonać inspekcji bez bezpośredniego podłączenia do gniazdka sieciowego.Ważny jest także kąt widzenia, który wpływa na dokładność pomiarów i oceny uszkodzeń. Im większy kąt widzenia, tym bardziej precyzyjny odczyt oraz ułatwienie dla operatora. Wielu klientów ceni sobie także możliwość podłączenia kamery do telefonu komórkowego. Kompatybilność z systemem operacyjnym telefonu komórkowego to dodatkowy atut dobrej kamery inspekcyjnej do przewodów kominowych.

kamera inspekcyjna – na co zwrócić uwagę?

Dobra kamera inspekcyjna do rur to urządzenie, które ma ułatwiać pracę oraz pozwalać na precyzyjna inspekcję. Warto zwrócić uwagę na uniwersalność kamery. Długa sonda to gwarancja dalekiego zasięgu, co może mieć znaczący wpływ na rezultaty inspekcji. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy kamera nie dosięga kluczowego punktu. Długa sonda zapewnia dogłębne badanie i pomiary.

Kamery inspekcyjne do rur dostępne są w ofercie Pascal s.c..