Skip to content Skip to footer

Kampanie Google Ads

Współcześnie jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów jest skutecznie przeprowadzona internetowa kampania marketingowa. Warto jednak mieć na uwadze, że odpowiednie pozycjonowanie strony, czy też prowadzenie social mediów nie jest jedynym sposobem na poprawę rezultatów.

Oferta Google

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do nowych grupy klientów są kampanie Google Ads. Reklama Google Ads pozwala na pojawienie się firmowej strony internetowej, czy też stworzonej specjalnie na potrzeby kampanii landing page, w wynikach wyszukiwania Google. Istotne jest to, że reklamowana strona pojawi się ponad organicznymi wynikami wyszukiwania.

W praktyce oznacza to, że witryna internetowa, którą promuje reklama Google Ads będzie najbardziej widoczną stroną, po wpisaniu konkretnego słowa kluczowego. Będzie się tak działo pomimo tego, że stworzony na potrzeby kampanii landing page nie będzie pozycjonowany na wybraną frazę. Oznacza to, że profesjonalna oferta w Google Ads przyczyni się do zwiększonej ilości odwiedzin strony pomimo braku jej pozycjonowania.

Dowolne słowa kluczowe

Warto podkreślić, że oferta Google Ads pozwala na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania na dowolne słowo kluczowe. W praktyce oznacza to, że właściciel strony internetowej może wybrać, po wpisaniu jakich haseł w wyszukiwarkę Google powinna pojawić się strona. Pozwala to na dotarcie do bardzo sprecyzowanej grupy docelowej i zaoferowanie jej swoich towarów lub usług. Co jeszcze warto wiedzieć?

Reklama google ads pozwala także na pełną swobodę działania. Jeżeli właściciel strony internetowej stwierdzi, że wybrane słowa kluczowe nie przynoszą oczekiwanych efektów, może je bezproblemowo zmienić. Dzięki tak dużej elastyczności wszystkie kampanie Google Ads mogą być na bieżąco dostosowywane do bieżących potrzeb. Dodatkowo, kiedy właściciel zdecyduje się na zawieszenie kampanii może to zrobić w każdej chwili.

Jednak same słowa kluczowe to nie jedyny sposób na dotarcie do określonej grupy docelowej. Oferta Google Ads pozwala także na wyświetlanie reklamowanej strony jedynie na w konkretnych obszarach geograficznych. Istnieje także możliwość kierowania stron do sprecyzowanych grup językowych. Jest to istotne, gdy oferowana jest usługa lub towar o anglojęzycznej nazwie, ale sprzedawany w Polsce.