Skip to content Skip to footer

Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Dbając o cerę, trzeba pamiętać o wrażliwej skórze wokół oczu. W tych partiach twarzy skóra jest cieńsza i bardziej podatna na podrażnienie, szybciej też się starzeje. Jak ją pielęgnować? Oprócz unikania podrażniających kosmetyków, trzeba pamiętać o nawilżaniu, stosując dopasowany do wieku i rodzaju cery krem pod oczy.

Krem pod oczy – kiedy zacząć stosować?

Choć poziom wiedzy na temat właściwej pielęgnacji cery stale rośnie, wiele osób wciąż żyje w przeświadczeniu, że krem pod oczy to kosmetyk przeznaczony dla pań w podeszłym wieku, które chcąc zmniejszyć widoczność zmarszczek. Tymczasem krem pod oczy powinny stosować już dwudziestolatki – żeby długo zachować żywe, młodzieńcze spojrzenie i uniknąć szybkiego starzenia się skóry w okolicach oczu trzeba zawczasu zadbać o prawdziwą pielęgnację. Odpowiednie nawilżenie zapewni skórze lepszą elastyczność, a tym samym lepszą odporność na procesy starzenia. Zdrowa, nawilżona skóra wolniej się starzeje, dłużej zachowuje ładny wygląd. Na rynku dostępne są różne preparaty przeznaczone do okolic oczu. Kremy do oczu należy stosować jeszcze przed trzydziestką – zawsze dobierając kosmetyk dopasowany do wieku. Te dla młodszych kobiet pielęgnują i nawilżają, działając profilaktycznie, te dla kobiet dojrzałych dodatkowo zmniejszają widoczność już powstałych bruzd i zmarszczek.

Gdzie kupić dobrej jakości krem pod oczy?

Który krem pod oczy wybrać? To niełatwe zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, różniących się producentem, przeznaczeniem, składem. Jeśli pielęgnacja ma przynieść oczekiwane efekty, trzeba sięgać po kosmetyki dobrej jakości, od sprawdzonych, cenionych przez klientów producentów.
Najlepiej stawiać na renomowane marki, których produkty są doceniane przez inne kobiety. Warto analizować składy, upewniając się, że kosmetyk bazuje na naturalnych, odżywczych składnikach. Ważne jest, by dopasować krem pod oczy do swoich indywidualnych potrzeb. W drogeriach dostępne są kremy nawilżające, zmniejszające opuchliznę, likwidujące zmarszczki albo pomagające w walce z zasinieniami w okolicach oczu. Trzeba więc dopasować kosmetyk do potrzeb swojej sercy i pamiętać o jego regularnym stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta.

Krem pod oczy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl