Skip to content Skip to footer

Korony udarowe i diamentowe do wiercenia w betonie

Wiercenie otworów w betonie odbywa się czasem bez użycia młotów udarowo-obrotowych. W przypadku wiercenia otworów przelotowych, tego typu narzędzia mogą prowadzić do występowania mikropęknięć w elementach konstrukcyjnych budynków. Zmniejsza to ich wytrzymałość, w związku z czym urządzenia udarowo-obrotowe zastępowane są przez wiertnice diamentowe. Nie generują one udarów, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania mikropęknięć.

Korony udarowe do wiercenia otworów w betonie

Wiercenie otworów w betonie przy pomocy koron udarowych jest wskazane w przypadku wykonywania płytkich nawierceń, biorąc przy tym pod uwagę wymóg najwyższej wydajności pracy. Przygotowanie narzędzi do pracy jest w przypadku tej metody stosunkowo szybkie, czego nie da się niestety powiedzieć o wiertnicy koronowej. Wymaga ona wykorzystania oraz zamocowania stojaka do obrabianego elementu przez zakotwienie. Jeżeli element ten jest gładki, konieczne jet użycie pompy wytwarzającej podciśnienie. Znacznie skraca to i ułatwia całą operację przygotowawczą urządzenia.

Korony diamentowe do wiercenia otworów w betonie

W porównaniu do koron udarowych, korony diamentowe stosowane do wiercenia otworów w betonie na mokro, nie zapylają miejsca procy.
Również sama wiertnica pracuje w sposób o wiele lżejszy, niż młot udarowo-obrotowy. Zadaniem użytkownika jest jedynie wywarcie odpowiedniego posuwu, przy pomocy specjalnej dźwigni. Dzięki temu nie jet on narażony na żadne drgania, zwłaszcza w porównaniu do operatora młota elektropneumatycznego.