Skip to content Skip to footer

Kubki plastikowe – co warto o nich wiedzieć?

Kubeczki jednorazowe to bardzo praktyczne akcesoria, niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Chętnie stosowane są na całym świecie – zarówno w biurze, podczas wyjść na miasto, jak i w domu.

Jednorazowe kubki – informacje ogólne

Różnorodne naczynia jednorazowego użytku zyskały w Polsce popularność w latach 90. ubiegłego stulecia. Po praktyczne i wygodne w użytku pojemniki zaczęło sięgać coraz więcej osób. Największe uznanie zdobyły przede wszystkim kubki plastikowe do spożywania każdego rodzaju napoju – zarówno na ciepło, jak i na zimno. Obecnie mnóstwo przedsiębiorców i osób prywatnych korzysta z tego rodzaju akcesoriów. Zalet takich naczyń jest wiele – przede wszystkim nie trzeba ich zmywać, co sprzyja utrzymaniu czystości i ładu. Kubeczki jednorazowe są również poręczne i bezpieczne w użytkowaniu. Ważą zdecydowanie mniej niż wersje szklane i nie zajmują tak wiele miejsca.

Kubki plastikowe – gdzie używane?

Używanie kubeczków jednorazowych to dziś bardzo powszechna sprawa. Z pojemników tych korzystamy podczas pikników, przyjęć na świeżym powietrzu lub spotkań i zabaw, których głównymi uczestnikami są dzieci. Kubki plastikowe to także stały element imprez masowych, zebrań, konferencji. Często można z nich skorzystać w miejscach, w których znajdują się automaty lub dystrybutory z wodą lub innymi napojami. Przykładem są biura, recepcje firm, poczekalnie szpitalne, stołówki, uczelnie, parki, galerie handlowe, urzędy, baseny, kina, dworce i przystanki autobusowe. Oczywiście kubeczki jednorazowe używane są również w lokalach oferujących posiłki i napoje. Wiele znanych kawiarni w ten sposób serwuje swoim gościom kawę, herbatę czy koktajle na wynos.

Wybór i zakup kubeczków jednorazowych

W dzisiejszych czasach jednorazowe kubki plastikowe to tak często stosowane akcesoria, że można nabyć je bez problemu, w dodatku sięgając po konkretną formę i rodzaj pojemnika. Do wyboru mamy rozmaite faktury, kolorystykę, grafikę, pojemność czy kształt. Oferowane są wersje uniwersalne, dla dzieci, spersonalizowane lub zawierające nadruki reklamowe. Kubeczki kupić można zarówno w niewielkim opakowaniu do użytku prywatnego, jak i zamówić (np. w sklepie online) w ilości hurtowej, jeśli mają służyć codziennemu funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.