Skip to content Skip to footer

Kudzu root – co to za roślina?

Nałogi to kolokwialnie mówiąc zło dzisiejszego świata. Bardzo łatwo w nie popaść natomiast dużo trudniej jest z nich wyjść. Poza specjalistycznymi ośrodkami, rozmowami ze specjalistami stosuje się wiele kuracji i leków, które mają przynieś pozytywne skutki w walce z nałogiem.

Mało znane w naszym kraju, ale skuteczne są suplementy na bazie rośliny o nazwie kudzu root.

Kudzu, informacji kilka

Korzeń kudzu wywodzi się z Dalekiego Wschodu gdzie znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny.Kudzu działanie: poza pozytywnym wpływem na osoby uzależnione, roślina ta znalazła zastosowanie u osób cierpiących na nadciśnienie czy cukrzycę. Obniża gorączkę, walczy z migreną i nudnościami oraz łagodzi problemy żołądkowe. Aktualnie prowadzone są badania wpływu kudzu root na raka prostaty, wyniki są obiecujące i napawają optymizmem.

Kudzu root dawkowanie

W Chinach, gdzie roślina jest bardzo znana podaje się ją w postaci naparu ze sproszkowanego korzenia. W naszym kraju można ją kupić w sklepach zielarskich w postaci tabletek. Należy przyjmować je 2-4 razy dziennie do posiłków. Natomiast w sklepach ze zdrową żywnością korzeń kudzu dostępny jest jako mąka, którą można dodawać do sporządzania dań. Nasuwa się pytanie jak długo należy stosować ten lek. Mąkę można dodawać do potraw już zawsze, będzie doskonałym suplementem. Natomiast w formie kapsułek można stosować lek od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Dzięki czemu walka z nałogiem będzie kontynuowana przez długi czas.Udowodniono, że w trakcie pierwszych 7 dni stosowania suplementu ilość spożywanego alkoholu przez osobę uzależnioną zmniejszyła się o 40%. Wynika z tego, że pozytywne działanie korzenia kudzu ujawnia się bardzo szybko, a dodatkowym atutem będzie fakt, że jego działanie jest długofalowe.

Przeciwskazania do stosowania kudzu

Przytoczono tutaj wiele pozytywnych skutków stosowania kudzu root, niestety podczas jego stosowania można zaobserwować także działania niepożądane.Korzeń kudzu skutki uboczne: są nimi nudności i świąd. Do bardziej drastycznych skutków zalicza się uszkodzenia wątroby. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze kupować leki ze sprawdzonych źródeł.Nie zaleca się stosowania suplementów z kudzu root kobietom w ciąży i w trakcje laktacji. Osoby zmagające się z problemami hormonalnymi oraz te stosujące leki przeciwzakrzepowe także powinny unikać tabletek zawierających kudzu root.