Skip to content Skip to footer

Problemy z zajściem w ciążę

Pary mające problem z zajściem w ciążę i donoszeniem jej są coraz częściej spotykane w klinikach leczenia niepłodności. Podobnie jest w małopolskich placówkach.

Po kilku miesiącach samodzielnej walki o potomstwo pary nie wiedzą, w jaki sposób rozwiązać problem. Często mężczyźni wstydzą się poddać badaniom nasienia, jednak coraz częściej wina leży właśnie po ich stronie. Kobiety nie mają zazwyczaj problemu z tym, aby udać się do ginekologa i poprosić o pomoc. Wynika to głównie z negatywnego odbioru innych mężczyzn. Każdy z nich chce być prawdziwym samcem, czyli mężczyzną potrafiącym zapłodnić kobietę, posiadającym w swoim przekonaniu odpowiednie nasienie do przedłużenia rodu. Niestety jeżeli tak się nie dzieje, ten pan jest obiektem drwin ze strony osób, które powinny go raczej wspierać.

Co powinna zrobić para, która ma problemy z zajściem w ciążę?

W takiej sytuacji jak najszybciej powinna udać się do odpowiedniej placówki, na przykład klinika leczenia niepłodności Kraków będzie odpowiednia. Jest to niesłychanie ważne ze względu na to, iż można tam przeprowadzić badania zarówno kobiety, jak i mężczyzny, a co za tym idzie znaleźć źródło problemu. Po analizie wyników lekarze tam zatrudnieni wdrożą odpowiednie leczenie, wszystko odbywa się oczywiście z uwzględnieniem dyskrecji. Klinika In vitro Kraków ma w swojej ofercie wiele możliwości badań i rozwiązań dobieranych indywidualnie do każdej pary.

Czy klinika leczenia niepłodności Kraków jest nowoczesną placówką?

Tak, klinika in vitro Kraków jest nowoczesną placówką świadczącą usługi medyczne, pozwalającą wskazać problem niepłodności oraz w miarę dzisiejszych możliwości wyleczyć. Jeżeli trzeba daje ona parom szansę poprzez metodę in vitro zajścia w ciążę oraz sprawując późniejszą opiekę nad kobietą ciężarną.

Im szybciej para zdecyduje się na poszukanie przyczyn niepłodności, tym szybciej zostanie wdrożone leczenie. Czas potrzebny na tego typu leczenie jest niezwykle ważny. Niestety niejednokrotnie jest to długotrwałe leczenie, konieczne jest podejmowanie kilku prób posiadania potomstwa, a każde niepowodzenie negatywnie odbija się zarówno na kobiecie, jak i mężczyźnie, powodując ogromny stres i żal. Mężczyźni bojąc się skutecznie zapobiegają spełnieniu marzeń. Dlatego potrzebna jest społeczna akceptacja i nowe podejście do leczenia niepłodności zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.