Skip to content Skip to footer

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Delikatny ból zęba po zjedzeniu czekoladki, wypiciu zimnego napoju, zjedzeniu gorącej zupy, to pierwsze sygnały, że ząb zaczyna chorować. To sygnał, by szukać pomocy u stomatologa.

Leczenie kanałowe zęba

Przeglądy uzębienia należy dokonywać systematycznie co pół roku. Pozwala to dentyście na bieżące uzupełnianie ubytków. Dzięki temu zdrowe zęby będą służyć przez kilkadziesiąt lat.

Nie wszyscy jednak tak rygorystycznie dbają o stan uzębienia. Wiele osób odwleka wizyty z powodu złych doświadczeń, lekceważenia problemu lub lenistwa. To niestety nie powoduje usunięcia problemu, wręcz przeciwnie, problem się pogłębia, bo ząb nadal się psuje. I to właśnie oznacza konieczność leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe Poznań wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i polega na oczyszczeniu zęba oraz wypełnieniu kanału odpowiednimi środkami. W zależności od stopnia zaawansowania stanu zapalnego, pełne wyleczenie może wymagać od 2 do 4 wizyt. Tak wyleczony ząb, choć jest martwy, będzie służył przez wiele lat.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań

Leczenie kanałowe to określenie potoczne, w rzeczywistości jest to endodoncja, czyli jedna ze specjalizacji stomatologii. Zajmuje się oczyszczaniem kanałów zębowych ze zmian chorobowych i ich uzupełnianiem.

Zastosowanie nowoczesnych mikroskopów pozwala lekarzowi na wgląd we wnętrze zęba, ocenę uszkodzenia miazgi i stanu korzenia zębowego, stopnia zaawansowania próchnicy na innych zębach. Obraz w skali 1:1 nie tylko pozwala na dokładną diagnozę, ale także na precyzyjne wypełnienie zęba.

Leczenie kanałowe Poznań to nowoczesna metoda, która umożliwia wykonanie leczenia bez dyskomfortu dla pacjenta. Nowoczesne środki znieczulające, używane narzędzia i środki dodatkowe sprawiają, że leczenie zęba jest bezbolesne. Dodatkowo leczenie zęba nie musi przebiegać przez kilka wizyt, najczęściej wystarczające są dwie wizyty. Podczas pierwszej lekarz oczyszcza ząb z chorej miazg, zakłada lekarstwo, druga wizyta to wypełnienie kanałów zębowych gutaperką i materiałem wypełniającym. Endodoncja Poznań umożliwia leczenie kanałowe w krótkim czasie i bez stresu.

Osoby, które czują strach przed dentystą, powinny dokonywać systematycznych przeglądów zębów. Leczenie plamki jest bezbolesne i znacznie tańsze niż leczenie kanałowe.

Odpowiednia profilaktyka ma ogromne znaczenie dla stanu uzębienia. Nie chodzi w niej tylko o codzienne mycie zębów, ale także o odpowiednią dietę. Największe spustoszenie w uzębieniu czyni cukier pod różnymi postaciami. Dobrym nawykiem jest żucie gumy (zawiera gutaperkę), która oczyszcza zęby.