Skip to content Skip to footer

Jak dobrać idealnie rozmiar obuwia?

Kupowanie butów przez Internet nastręcza podstawowego problemu, jakim jest dobór właściwego rozmiaru. Mamy świadomość tego, że wielu producentów ma zaniżone lub zawyżone rozmiarówki, dlatego obawiamy się kupować online. A niesłusznie!

Dlaczego boimy się kupować buty online?

Każdy z nas z reguły potrafi określić rozmiar swojej stopy. Najczęściej jednak jest tak, że w jednym sklepie nosimy sandały rozmiar 37, a w drugim kozaki rozmiar 39 i nie wiemy już, jaki rozmiar jest tym właściwym. Dlatego wolimy kupować obuwie w sklepach stacjonarnych.

Boimy się kupować buty bez przymiarki, ponieważ dopiero założenie buta na nogę daje nam pełen obraz tego, czy dany rozmiar jest dla nas dobry, choć zwykle kupowaliśmy mniejszy, czy też trzeba będzie go zmienić na inny.

Tabela rozmiarów

Na stronie http://noevision.pl/ można swobodnie zakupić obuwie przez Internet, stosując się do tych kilku podstawowych zasad. Jedna z nich brzmi, aby nie sugerować się rozmiarem – choć rozmiarówki dla większości regionów świata są uniwersalne, to każdy producent może mieć je delikatnie zaniżone lub zawyżone, co zniekształca obraz kupującemu.

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pomiar długości swojej stopy lub stopy osoby, której chcemy kupić obuwie. Należy wybierać zawsze wkładkę obuwia o pół centymetra większą niż numer stopy, co sprawia, że w bucie zawsze znajdzie się odpowiedni luz, konieczny do wygodnego jego użytkowania.

Jak zmierzyć stopę?

Mierzenie stopy jest procesem prostym. Wystarczy odrysować ją na kartonie i zmierzyć centymetrem lub linijką odległość od najdalszej krawędzi pięty, do najdalszej krawędzi najdłuższego palca u stopy.

Często sugeruje się nawet, aby dokonywać mierzenia obuwia wieczorem, kiedy stopa jest już nieco „zmęczona” i lekko opuchnięta, ponieważ dzięki temu unika się kupowania zbyt ciasnego obuwia.

Kłopoty z rozmiarem idealnym

Niestety, nie zawsze udaje się zakupić idealnie dopasowany do naszej stopy rozmiar. Osoby z wyjątkowo małymi stopami mają ograniczoną możliwość wyboru butów, na szczęście na http://noevision.pl/ dostępne są również super małe rozmiary, a także rozmiary niestandardowe jak na kobiety, czyli do 44 włącznie. Dzięki szerokiemu asortymentowi butów w rozmiarach niestandardowych kobiety mogą przestać kupować buty na dziale dziecięcym lub męskim, a zacząć wreszcie odziewać się kobieco i w swoim rozmiarze.

Personalizacja obuwia w NoeVision jest dobrą usługą dla tych, którzy mają problem z dopasowaniem kształtu buta, cholewki, obcasa, czy jakiegokolwiek innego parametru.