Skip to content Skip to footer

Na czym polega dystrybucja oprogramowania?

Pomysłodawca oprogramowania komputerowego wymyśli, a następnie produkuje dany program komputerowy. Po drugiej stronie może znaleźć się przedsiębiorca lub inżynier, który poszukuje odpowiedniego narzędzia do swojej pracy. Te dwa bieguny nie zawsze, bez odpowiedniej reklamy i dystrybucji, mogą się ze sobą spotkać. Producent nie wie, jak trafić na odpowiedniego klienta, a przedsiębiorca nie wie, gdzie szukać najlepszego oprogramowania.

Dystrybucja oprogramowania

Dystrybucja oprogramowania to inaczej sprzedaż towarów z jednej strony wyprodukowanych, a z drugiej strony poszukiwanych. Poprzez poszczególne swoje procesy, reklamowanie danego towaru, propagowanie go, dystrybutor daje docelowemu klientowi dokładnie to, czego on poszukuje. Dzięki temu producent oprogramowania może zająć się rozwojem swojej produkcji, nie musi poszukiwać klienta, a i tak dotrze do jak największego grona odbiorców.

Ile programów tylu dystrybutorów

Programów komputerowych jest bardzo dużo i wciąż powstają nowe. Są to programy o różnej tematyce i skierowane do różnego rodzaju klienteli. Computer controls oferuje i dystrybuuje programy dla inżynierów i elektroników. Inny dystrybutor będzie promował programy pomagające zarządzać firmą, a jeszcze inny programy ułatwiające dostęp do chmury. Uważa się, że tylu jest dystrybutorów oprogramowania, ile jest rodzajów programów. Każdy z nich, ponadto, ma inne swoje sposoby na sprzedaż i dysponuje różnymi narzędziami. Dodatkowo dystrybutor instaluje, aktualizuje i serwisuje sprzedawane przez siebie programy.

Computer controls

Computer controls to przykład jednego z dystrybutorów oprogramowania. Działa on przez długi czas i specjalizuje się w propagowaniu i sprzedaży programów przeznaczonych dla inżynierów. Dodatkowo dystrybuuje on także komponenty elektroniczne i przeprowadza określone szkolenia dla osób, które dane programy zakupią. Firma działa tak, jak i każdy inny dystrybutor. Wykorzystuje swoje możliwości i dysponuje określonymi narzędziami. Obok sprzedaży oprogramowania, aktualizuje je, propaguje, serwisuje i przede wszystkim instaluje. Klient jest zadowolony, ponieważ znalazł pasujący do siebie i swoich potrzeb produkt, a producent sprzedał towar określonemu klientowi, do którego go skierował.

Dystrybucja oprogramowania najczęściej odbywa się w formie elektronicznej, na poszczególnych platformach. Tam znajduje się kontakt do określonego dystrybutora, wystarczy się z nim już tylko skontaktować.