Skip to content Skip to footer

Nocleg w Sandomierzu – co zwiedzić w mieście

Nocleg w Sandomierzu to doskonały sposób, aby bliżej poznać jedno z najstarszych miast w Polsce, które już za czasów Bolesława Chrobrego było jedną z trzech głównych siedzib Królestwa, obok Krakowa i Wrocławia. Charakterystyczna lokalizacja na siedmiu wzgórzach oraz współczesne wykorzystanie terenów na obu brzegach Wisły to kolejne atuty miasta, które należy poznać bliżej wynajmując tu pokoje Sandomierz może być miejscem ciekawym dla turystów, poszukujących oryginalnego sposobu na krótki wypoczynek.

Jakie noclegi Sandomierz oferuje


Sandomierz pod względem oferty noclegowej oferuje wybór miejsc noclegowych, dostępnych zarówno w trzygwiazdkowych hotelach, jak i w pensjonatach czy w kwaterach prywatnych takich jak http://grillsolo.pl/. Podobnie jak w innych miastach, także w Sandomierzu można tanio wynająć mieszkanie czy apartament, planując w nich krótki wypoczynek. Nocleg w Sandomierzu można wykorzystać do zwiedzania samego miasta, w którym krzyżują się popularne szlaki turystyczne. W mieście rozpoczyna się Małopolska droga św. Jakuba, która prowadzi do Krakowa, a dalej – aż do sanktuarium Santiago de Compostela. Przez miasto biegnie szlak cysterski oraz Szlak Architektury Dawnej. W okolicy miasta znajdują się dwie atrakcje dla miłośników przyrody, są nimi Góry Pieprzowe oraz Wąwóz św. Królowej Jadwigi z zachowaną roślinnością stepową, w tym z wisienką karłowatą.

Co zwiedzić w Sandomierzu


Choć noclegi Sandomierz oferuje w różnych miejscach i obiektach, to najczęściej wybierane są pokoje w obiektach zlokalizowanych w historycznej części miasta, na lewym brzegu Wisły. To stamtąd można w krótkim czasie dotrzeć do miejscowego zamku królewskiego, który jest obecnie udostępniony jako Muzeum Okręgowe. Z czasów potęgi grodu nie zachowały się co prawda mury obronne, jednak nadal można podziwiać potęgę jednej z bram wjazdowych, jaką jest Brama Opatowska. W Sandomierzu i w okolicach powstawały klasztory i opactwa, w samym mieście prowadzona była jedna z najstarszych szkół średnich, za którą odpowiadali jezuici. Historyczny wygląd miasta podkreśla również gotycki ratusz oraz liczne kościoły i budowle sakralne. Od kilku miasto zaprasza na alternatywne zwiedzanie. Turyści mogą bowiem zwiedzać historyczne podziemia i piwnice. Podziemna trasa turystyczna liczy 470 metrów i prowadzi od miejskiego rynku aż po sandomierski ratusz.