Skip to content Skip to footer

Skup metali szlachetnych coraz częściej spotykane w naszym otoczeniu

W naszym otoczeniu coraz częściej, poza skupami metali kolorowych, można spotkać skupy metali szlachetnych. Część z nich działa samodzielnie, a inne poza kolorowymi, skupują również metale szlachetne. To, że jest ich coraz więcej spowodowane jest głównie tym, że metale szlachetne są cenne i obrót nimi stanowi tym samym dobre źródło zarobku. Drugi powód to taki, że z racji ograniczonych ilości metali szlachetnych w przyrodzie, trzeba odzyskiwać metale szlachetne już wcześniej wykorzystane. A zapotrzebowanie na metale szlachetne, jak choćby platyna, nieustannie rośnie.

Jakie metale szlachetne sprzedamy w skupie metali szlachetnych?

Oferta skupów metali szlachetnych jest rozmaita. Jedne z nich przyjmują wiele rodzajów metali, a inne skupiają się na kilku wybranych rodzajach. Najczęściej skupowane są metale najpopularniejsze, czyli m.in. złoto, platyna, srebro czy pallad. Są one najpowszechniej stosowane, szczególnie z tego powodu, że większość z nich używana jest w jubilerstwie. Poza ww., skup metali szlachetnych może też poszerzać swoją ofertę o metale rzadkie. W skupach przyjmowane są zarówno czyste metale, jak i stopy.

Skup platyny coraz częściej spotykany

Choć mogłoby się wydawać, że najpopularniejsze metale szlachetne to złoto i srebro, to tak naprawdę należy do tego grona zaliczyć również platynę. Jest to metal o wartości wyższej niż złoto, a spowodowane jest to tym, że ma on jeszcze większe zastosowanie, niż złoto. Poza branżą jubilerską platyna znajduje szerokie zastosowanie w wielu innych gałęziach przemysłu. Blisko połowę światowych zasobów platyny zużywa przemysł motoryzacyjny (do produkcji katalizatorów). Ponadto, ze skupu platyna wędruje też do przemysłu elektronicznego, chemicznego czy medycznego. Jest ona szczególnie pożądana za swoje właściwości – wysoką temperaturę topnienia oraz odporność na działanie innych związków chemicznych.

Skup platyny i innych metali szlachetnych w każdym większym mieście

Z racji tego, że metale szlachetne są rzadsze, toteż i skup metali szlachetnych nie jest tak powszechnym zjawiskiem, jak skupy metali kolorowych czy innych surowców wtórnych. Najłatwiej skup platyny – http://zlomweglika.pl/skup-metali-szlachetnych czy innych metali szlachetnych znajdziemy w dużych miastach. Danych teleadresowych najlepiej poszukać w internecie. Wiele z nich, szczególnie gdy w grę wchodzą duże ilości metali, oferuje odbiór surowca od klienta. Zazwyczaj każdy skup metali szlachetnych przyjmuje surowce zarówno od klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Będzie coraz więcej skupów metali szlachetnych

Zasoby metali szlachetnych, jak i innych surowców naturalnych, w skorupie ziemskiej nie są nieskończone. A zapotrzebowanie przemysłu i usług na nie rośnie. Szczególnie branże wykorzystujące zaawansowane technologie potrzebują coraz większych ilości metali szlachetnych, zarówno platyny, jak i innych. Obecnie, wiele urządzeń ma krótki żywot i wiele z nich ląduje w śmietnikach i spalarniach, zamiast trafiać do recyclingu. Dlatego też dąży się do tego, aby odzyskiwać jak najwięcej metali szlachetnych, a tym samym ograniczać wzrost ich cen.