Skip to content Skip to footer

Nowoczesne prysznice prostokątne

Prysznic czy wanna? Ten dylemat ma bardzo wielu inwestorów, którzy zastanawiają się nad konkretnym rozwiązaniem do swojej łazienki. Nie da się ukryć, że prysznice prostokątne typu walk-in to teraz jedna z najpopularniejszych opcji. Przemawia za nią bardzo wiele argumentów, o których warto dowiedzieć się odrobinę więcej.

Czym charakteryzują się prysznice prostokątne walk-in?

Kabiny prysznicowe o kształcie prostokątnym są jednymi z najpopularniejszych. To zupełnie naturalne. Wyglądają atrakcyjnie, poza tym są funkcjonalne i wygodne. Dlatego też tak wiele osób stawia do swojej łazienki kabinę o takim kształcie.

Prysznice prostokątne walk-in świetnie prezentują się w bardzo wielu łazienkach. To właśnie zastosowanie ścian prysznicowych z bezbarwnego szkła w połączeniu z brakiem tradycyjnego brodzika robią świetny efekt. Do tego wszystkiego warto podkreślić też zalety związane z samym użytkowaniem.

Jakie są największe plusy takiego prysznica? Po pierwsze wygoda podczas użytkowania. Wewnątrz kabiny jest dużo miejsca, dlatego swobodnie można korzystać nawet we dwoje, a to przecież tak przyjemne. Poza tym taka kabina jest wygodna i przestronna również dla osób tęgich, którym często jest za ciasno w zwykłych małych kabinach. Drugi wielki plus kabiny typu walk-in to łatwość w utrzymaniu porządku i czystości. Prysznice prostokątne bez brodzika można łatwo umyć. Jest mniej zakamarków i miejsc, które potrzebują szorowania, mocny detergentów.

Jak zrobić prysznic prostokątny typu walk-in?

Pierwszą najważniejszą kwestią jest odpowiedni spadek w łazience, aby woda nie stała i nie tworzyła kałuż. Trzeba zatem zacząć od stworzenia podłogi. Później należy w tej podłodze zamontować odpływ. To tak naprawdę najtrudniejsze prace, później jest już łatwiej.

Prysznice prostokątne przeszklone nie są tak proste w montażu, jak zwykłe kabiny z brodzikiem, jednak coraz więcej osób potrafi zrobić to naprawdę dobrze, ponieważ wielu specjalistów od remontów specjalizuje się właśnie w takich prysznich. Znalezienie fachowca nie powinno być dużym problemem. Warto pamiętać jednak o tym, że na rynku usług remontowo-budowlanych panuje teraz duże zapotrzebowanie, dlatego też z osobami wykonującymi takie usługi lepiej skontaktować się wcześniej.