Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać kupując dobre krzesło do pracy w biurze?

Krzesła biurowe powinny być dopasowane do sylwetki osoby, która na nich siedzi i spełniać wymogi bezpieczeństwa. To ważne kwestie, ponieważ w pracy spędzamy wiele godzin, stąd konieczność zapewnienia komfortu w trakcie korzystania z krzeseł biurowych oraz zadbania o zdrowie kręgosłupa.

Krzesła do pracy w biurze – jakie cechy powinny posiadać dobre fotele biurowe?

Fotele do pracy w biurze powinny być przede wszystkim dopasowane do sylwetki i masy ciała osoby, która na nich siedzi. I tak, w przypadku osoby o mocnej budowie ciała i znacznej wadze – ważne jest, by krzesło miało szerokie siedzisko i wygodne oparcie. Wybierając dobre krzesło warto zwrócić uwagę na inne funkcje, jakie posiada. Istotne jest dobre oparcie, które wspiera plecy w trakcie pracy przed komputerem lub z dokumentami. Co istotne, wypukła część krzesła powinna znajdować się na wysokości lędźwi i być w tym miejscu wzmocnieniem i podparciem dla kręgosłupa.

Fotele biurowe – jakie dodatkowe wyposażenie powinny posiadać?

Dobre fotele do pracy w biurze powinny posiadać funkcję Up&Down, czyli regulację wysokości oparcia i wsparcia dla okolic lędźwiowych. Ponadto idealne krzesła biurowe obrotowe powinny zapewniać swobodę ruchu, odchylania, przemieszczania się i być stabilne w trakcie wstawania i siadania na nich. Ważne jest tzw. „oparcie dynamiczne”, które odpowiada za stabilne podparcie dla kręgosłupa podczas przemieszczania się w trybie siedzącym. To powoduje, że przez cały czas sylwetka utrzymywana jest we właściwy sposób, korzystny dla zdrowia i zapewniający komfort w trakcie pracy. Dodatkowo taka funkcja jak tzw. „dynamiczne oparcie” pozwala na swobodne poruszanie się na krześle. Krzesła biurowe obrotowe powinny być także dopasowane w zakresie właściwej wysokości siedziska. Zapewnia to stabilne ułożenie stóp na podłodze, co wpływa na komfort w czasie pracy i zachowanie kąta ułożenia nóg do podłogi. Inną, ważną cechą jest optymalna głębokość siedziska, co zapobiega bólowi nóg i odczuwanemu dyskomfortowi. Są krzesła, które dają możliwość regulowania głębokości siedziska.

Wybór dobrego fotela do pracy w biurze jest ważny, by móc cieszyć się wygodą na co dzień i zadbać o kwestie zdrowotne i stan swojego kręgosłupa.