Skip to content Skip to footer

Oświetlenie pomieszczeń

Odpowiedni poziom oświetlenia czy stosowne rozmieszczenie punktów świetlnych to rzecz szalenie istotna w każdym wnętrzu. Niewłaściwie dobrane oświetlenie potrafi zepsuć ogólne wrażenie nawet w najlepiej zaaranżowanym pomieszczeniu. Z drugiej strony – światło potrafi wydobyć wszystkie szczegóły i dodać walorów estetycznych najprostszym nawet wnętrzom. Dlatego kinkiety, lampy i żyrandole są tak ważne.

Wygoda widzenia

Przy projektowaniu oświetlenia w danym pomieszczeniu, bardzo ważne jest pojęcie tzw. wygody widzenia. Ma ona miejsce wtedy, gdy mamy pełną zdolność rozróżniania szczegółów, a spostrzeganie nie wymaga od nas wysiłku i jest sprawne. W takiej sytuacji możemy mówić o wystarczającym oświetleniu danego miejsca – może to być miejsce pracy albo nasz salon, w którym lubimy wieczorami oddać się lekturze. Należy przy tym pamiętać, że do zapewnienia efektywnego poziomu oświetlenia często nie wystarczy oświetlenie ogólne i należy wesprzeć jest miejscowym – np. w postaci lampy stojącej do kupienia w sklepie https://homelight.pl/, lampki nocnej czy kinkietu.

Nowoczesne oświetlenie

Czasy centralnie zawieszonego, bogato zdobionego żyrandola dawno już minęły. Rzecz jasna z takim rozwiązaniem wciąć spotkać się można w wielu miejscach, urządzonych zazwyczaj w sposób klasyczny – zwłaszcza, że współczesne lampy i żyrandole nierzadko stanowić mogą małe dzieła sztuki – często jednak są one wsparte przez dodatkowe punkty świetlne, kinkiety, czy np. lampy Labra. Rozplanowując oświetlenie w swoim domu bądź mieszkaniu warto zwracać uwagę zarówno na funkcjonalność całego systemu, czyli ogólnie rzecz ujmując, dostarczenie wystarczającego natężenia światła, o odpowiadającej nam barwie ale także walor czysto estetyczny. Nowoczesne oświetlenie wychodzi naprzeciw wymogom współczesnego designu a mnogość dostępnych na rynku rozwiązań z pewnością każdemu pozwoli wybrać coś, co doskonale wpasowuje się w jego gust i osobiste preferencje.

Lampy Labra

Bardzo interesującą propozycją są modele oferowane przez polską firmę Labra, w której ofercie znajdziemy szeroki wybór źródeł światła, między innymi kinkiety, lampy natynkowe, zawieszane, wpuszczane, reflektory, systemy świetlne czy oprawy oświetleniowe. Interesujący design i prosta acz przykuwająca uwagę forma sprawiają, że są to produkty doskonale nadające się do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Chcąc przekonać się, jak to wszystko wygląda w praktyce, wystarczy odwiedzić stronę producenta, na której przedstawiono przykładowe realizacje i udokumentowano je odpowiednią porcją zdjęć.