Skip to content Skip to footer

Skrzynie na jabłka i skrzyniopalety do przewożenia jabłek

Pod względem produkcji jabłek Polska od wielu lat znajduje się w ścisłej światowej czołówce. Z tego powodu ważny staje się sposób przewożenia owoców tak, aby w czasie transportu owoce nie straciły na wartości. Coraz częściej jednak drewniane skrzynie na jabłka zastępowane są specjalnymi pojemnikami, w których owoce dostarczane są bezpośrednio do marketów i sklepów.

Skrzyniopalety na jabłka czy tradycyjne skrzynie


Najczęściej wybierane pojemniki na jabłka to rożne rodzaje drewnianych skrzyń, w których jabłka są transportowane. W marketach i sklepach skrzynie na jabłka są zwykle niskimi skrzyniami, w których może się pojawić dodatkowa profilowana półka z wgłębieniami na pojedyncze owoce. Dzięki nim owoce są efektowniej eksponowane, a jednocześnie są odporne na wszelkiego rodzaju przypadkowe zniszczenia, do jakich mogłoby dojść przy transporcie nawet na krótkich odcinkach. Większość dostawców jabłek wybiera jednak głębokie skrzyniopalety na jabłka, dość lekkie, a jednocześnie łatwe do pionowego ustawiania. Takie pojemniki są dodatkowo wzmacniane ocynkowanymi kątownikami, dzięki którym całość się nie odkształca nawet przy całkowitym zapełnieniu owocami.

Drewniane pojemniki na jabłka


Przy wyborze drewnianych skrzyń na jabłka warto zwrócić uwagę także na łatwość transportowania. W skrzyniopaletach wykorzystuje się dodatkowe nóżki, które są wzmacniane metalem. To właśnie dzięki nim można ustawiać skrzyniopalety pionowo jedna na drugiej, bez uszczerbku dla przewożonych owoców, a jednocześnie z zapewnieniem im optymalnych warunków, z uwzględnieniem dostępu powietrza do wszystkich przewożonych owoców. Skrzyniopalety na warzywa różnią się od skrzyniopalet na jabłka wysokością i pojemnością. W paletach na warzywa można magazynować i przewozić warzywa bulwiaste. Skrzyniopalety na warzywa mogą się również różnić wielkością i rodzajem wykończenia – skrzynie o specjalnym wykończeniu są produkowane z myślą o przechowywaniu kapusty w główkach.

Skrzyniopalety na jabłka https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/agriculture/skrzyniopalety-big-box-w-top-fruit/
bardzo często są produkowane także z myślą o producentach jabłek na skalę przemysłową. Takie palety posiadają specjalne uchylne podłogi, dzięki którym można szybko wysypać jabłka ze skrzynki. Podłoga uchylna zabezpieczana jest dodatkową zasuwą, która chroni paletę przed przypadkowym otwarciem. Z kolei skrzynie na jabłka z kantówkami są idealnym rozwiązaniem w przypadku przechowywania jabłek w magazynach. Kantówki umożliwiają dojazd do palety wózkami widłowymi oraz ręcznymi wózkami paletowymi, najczęściej z dwóch stron.