Skip to content Skip to footer

Paintball – zabawa, adrenalina i chwile zapomnienia

Adrenalina i kontrolowana agresja. Obie pozycje składają się na sukces dyscypliny, która stała się przebojem nie tylko spotkań firmowych. Podczas zmagań indywidualnych i drużynowych w paintballu wykuwają się charaktery i rodzą przywódcy.

Krótka historia paintballa

Narodził się na amerykańskiej ziemi. Na początku był narzędziem w rękach farmerów pędzących wielkie stada rogatego bydła. Kiedy w trakcie wypasu trzeba było przygotować stada do sortowania podczas spędu, znakowano wybrane sztuki strzelając do nich amunicją zawierającą barwniki w różnych kolorach. Na miejscu łatwiej było dokonać selekcji i żadna sztuka nie pomyliła się z krowami sąsiada.

Zastosowanie praktyczne

Choć narodził się daleko to świetna rozrywka – paintball Gliwice urodziny, hałdy kopalniane i grono przyjaciół. Tak zaczyna się wstęp do scenariusza. W Gliwicach paintball można uprawiać w zorganizowanych grupach. Niektóre z nich w ramach działalności komercyjnej świadczą usługi dla szukających mocniejszej rozrywki. W tym właśnie celu warto odwiedzić gliwice paintball w różnych odmianach to świetna zabawa, a powodem może być każda okazja.

Tak zwane strzelanki cieszą się wielkim zainteresowaniem od zawsze. Dziecięce marzenia i zabawy w policjantów i złodziei oraz Czterech Pancernych znajdują finał w zmaganiach na żywo.

W Polsce powstają kluby zrzeszające miłośników gier strategicznych na kanwie wojennej. W regułę idealnie wpisuje się paintball Gliwice jako rejon przemysłowy daje dodatkowe możliwości wyboru niecodziennej scenerii. Tereny górnicze obfitują w ciekawe krajobrazy służące tworzeniu scenariuszy bitew zarazem ciekawych i wymagających.

Z psychologicznego punktu widzenia, zmagania paintballowe pomagają redukować napięcia wewnętrzne wywołane przez nasilające się bodźce stresowe. Aktywne uczestnictwo z namacalnymi śladami walki i namiastką obrażeń pozwala spojrzeć inaczej na problematykę wojny. Zbawienny wpływ adrenaliny i zastrzyk energii! To właśnie stymuluje pracę układu krążenia i serca.

Gliwice paintball, zmagania, pot i łzy są motywem przewodnim wielu towarzyskich spotkań i wielogodzinnych manewrów terenowych.

Zasady bezpieczeństwa na pierwszym miejscu

Czynne użycie broni to właśnie paintball Gliwice i reszta terenów aglomeracji śląskiej słyną z silnych charakterów ludzi. Jednak zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa powinno być nadrzędną wytyczną organizacyjną każdego spotkania fanów strzelanek paintballowych.

W związku z tym przed każdym meczem sprzęt powinien być poddany badaniu na prędkość wylotową pocisków.