Skip to content Skip to footer

Jakie meble do kuchni?

Urządzając mieszkanie, warto dłużej zastanowić się nad meblami do kuchni. Powinny być one nie tylko funkcjonalne z dużą ilością szafek i szuflad, ale także powinny być odporne na brudzenia i wilgoć. Ważną rolę odgrywa także stół i krzesła, które również muszą pasować do całości aranżacji mieszkania. Warto kupić nowoczesne krzesła do kuchni – hokery.

Jak wybrać meble do kuchni?

W kuchni spędzamy dużo czasu. Każdy dzień zaczynamy od wizyty w kuchni i zjedzenia śniadania oraz wypicia kawy. Dlatego meble kuchenne powinny wpasowywać się w nasz gust. Musimy się po prostu dobrze czuć we własnej kuchni. Dlatego warto wybrać kolorystykę taka, która się nam podoba. Warto jednak zwrócić uwagę, że na czarnej powierzchni mogą być bardziej widoczne zabrudzenia, niż na białej. Meble powinny być również dostosowane do wielkości naszej kuchni. Jeżeli mamy do dyspozycji dużą i otwartą przestrzeń to ograniczać może nas jedynie wyobraźnia.

Możemy postawić na nowoczesne lub tradycyjne meble z wyspą na środku kuchni lub z dużym, drewnianym stołem. Natomiast w małej kuchni warto zdecydować się na meble robione na zamówienie. Dzięki temu mała przestrzeń będzie zagospodarowana na najwyższym poziomie. Również w małej kuchni warto postawić na białe, połyskujące meble, które optycznie powiększą przestrzeń. Biel jest tez łatwym kolorem, więc bez problemu dobierzemy dodatki w postaci innych kolorów. Do bieli idealnie pasuje szarość, czerń, a także drewno. Meble w macie sprawdzą się w kuchni otwartej, gdzie mamy do wykorzystania dużą przestrzeń.

Jakie wybrać krzesła do kuchni?

Nowoczesne krzesła do kuchni to przede wszystkim hokery, czy popularne krzesła barowe. Są one świetną opcją do kuchni z tzw. wyspą. Krzesła kuchenne nowoczesne to także szyk i wygoda. Dodatkowo hokery nie zajmują wiele miejsca, więc sprawdzą się w każdej kuchni. Jednak jeżeli wolimy tradycję to z mody nigdy nie wyjdą krzesła drewniane. Psują do każdego typu kuchni. Dodatkowo drewno jest odporne na wysokie temperatury oraz wilgoć. Również w większości są łatwe w utrzymaniu czystości. Jeszcze inną opcją jest wybór taboretów. Krzesła kuchenne nowoczesne to także takie, które są wykonane w całości ze szkła lub kolorowego polipropylenu, a także metalu. Jeżeli chcemy, by krzesła były centralnym miejscem w kuchni to możemy każde zakupić w innym kolorze. Jednak wybierając krzesła powinniśmy się kierować głównie wygodą podczas siedzenia oraz funkcjonalnością.