Skip to content Skip to footer

Pamiątka chrztu – co podarować? Najlepsze pomysły na prezenty na chrzciny

Co wręczyć na chrzciny? Najlepszy upominek to taki, który będzie przypominać o sakramencie oraz o osobach, które go podarowały. Sprawdź kilka sprawdzonych pomysłów na pamiątkowe prezenty na chrzest!

Srebrna tabliczka z grawerunkiem na chrzest

Przy wybieraniu pamiątki chrztu dla dziewczynki albo chłopca warto wziąć pod uwagę podarunek w formie srebrnej tabliczki z grawerunkiem imienia dziecka.

Upominek może mieć postać małego medalionu do powieszenia, większej tabliczki z życzeniami albo ramki na zdjęcie. Tabliczki najczęściej zdobione są motywami serc, aniołków, bucików.

Taka pamiątka chrztu będzie stanowić efektowną ozdobę pokoju dziecięcego, a po wielu latach może przywodzić na myśl czasy dzieciństwa.

Łańcuszek z zawieszką na chrzciny

Kolejnym udanym podarunkiem na chrzciny może być łańcuszek z medalikiem. Biżuteria tego rodzaju również sprawdzi się dla chłopca i dla dziewczynki, chociaż częściej wybierana jest właśnie dla dziewczynek.

Łańcuszek może być uzupełniony o medalik, krzyżyk, ale również o zawieszkę w kształcie serduszka albo pierwszej litery imienia dziecka.

Najczęściej kupowana jest biżuteria na chrzest ze złota, która również stanowi formę inwestycji, ponieważ wartość tego kruszcu ciągle rośnie.

Album na zdjęcia z okazji chrztu

Jako pamiątka chrztu świetnie nadaje się także album na zdjęcia. Posłuży do gromadzenia fotografii maluszka i całej rodziny, tworząc wyjątkową księgę pełną wspomnień z dzieciństwa.

Album może mieć przegródki na zdjęcia, ale można także zdecydować się na tradycyjny album z kartami do wyklejania. Oprawę stanowi kartonowa lub drewniana okładka. Alternatywnie można zdecydować się na drewniane pudełko na zdjęcia.

Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele personalizowanych albumów i pudełek, na których można umieścić imię maluszka, datę chrztu.

Pamiątkowy obrazek na chrzest

W roli pamiątki chrztu znakomicie sprawdzi się również ozdobny obrazek. Może być to obrazek z metryczką w formie dekoracyjnego plakatu lub pudełka z przeszkleniem, w którym znajdują się zdjęcie maluszka, jego imię, a także data urodzin, waga, wzrost.

Personalizowane podarunki można zakupić w sklepach internetowych – czas realizacji zamówienia wynosi zwykle od 2 do 5 dni, dlatego warto kupić je z wyprzedzeniem.

Kostki do gry dostępne są w ofercie Grawernia.pl.