Skip to content Skip to footer

Skuteczne odchudzanie na wczasach

Odchudzanie to karkołomne wyzwanie. Często trudno zgubić zbędne kilogramy, chociaż została wdrożona dieta oraz ćwiczenia. Warto zatem robić to pod okiem specjalistów. Wczasy odchudzające dają szansę na zgubienie zbędnych kilogramów pod opieką dietetyka, trenera personalnego. Poniżej garść informacje na temat wyjazdów tego typu.

Czym są wczasy odchudzające?

Wyjazdy, podczas których uczestnicy pracują na sylwetkę, korzystając z diety oraz ćwiczeń, to właśnie wczasy odchudzające. To świetna opcja na urlop, którą warto rozważyć w tym roku. Można wybrać się samodzielnie, z mamą, siostrą przyjaciółką albo partnerem. Wyjazdy organizowane są dla każdej z płci, bez względu na wiek.

Istotne jest to, że podczas wyjazdów w ogóle nie trzeba myśleć o przygotowywaniu posiłków. Otrzymuje się przepyszne menu, którego kaloryczność dostosowana jest do celu, jaki chce osiągnąć uczestnik wyjazdu. Wcześniej ustala się go wraz z dietetykiem. Dlatego też chudnięcie w ten sposób jest o wiele prostsze.

Korzyści z wczasów odchudzających

Możliwość gubienia kilogramów pod okiem specjalistów, wzajemnego motywowania się wraz z innymi uczestnikami, to tylko jedna z korzyści. Warto wspomnieć o tym, że takie odchudzanie zwykle jest dużo bardziej skuteczne i trwałe. Unika się efektu jojo, ponieważ utrata zbędnych kilogramów przebiega powoli. To ważne, aby nie wróciły one z prędkością światła po powrocie do domu.

Wczasy odchudzające organizowane są nowoczesnych i ciekawych obiektach na terenie całej Polski. To miejsce, w których uczestnicy mogą korzystać z pełnej infrastruktury, a zatem basenów, bieżni, siłowni oraz strefy wellness. Najczęściej jest tam również strefa wellness, gdzie można zadbać również o ciało, korzystając z różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej.

Dieta i medycyna estetyczna

Połączenie diety, ruchu oraz zabiegów medycyny estetycznej daje najlepsze efekty. Dlaczego? Bo wtedy ze zbędnymi kilogramami walczy się kompleksowo.

W ośrodkach, w których prowadzone są wczasy odchudzające, można skorzystać z nowoczesnych i bardzo skutecznych zabiegów. Prowadzą one na przykład do ujędrniania skóry ciała, poprawiają jej sprężystość nawilżenie. Dzięki temu figura prezentuje się doskonale, bo skóra jest jędrna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.