Skip to content Skip to footer

Pianka w rolce – wszechstronne zabezpieczenie

Szeroko stosowanym w przemyśle, budownictwie oraz logistyce wysyłkowej materiałem do zabezpieczania towarów jest pianka w rolce, która ma za zadanie maksymalnie chronić produkt przed uszkodzeniem oraz izolować od niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Czym jest pianka polietylenowa w rolkach?

Tego rodzaju materiał wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego posiada strukturę gąbki, a jest produkowany w arkuszach o różnej grubości oraz szerokości. Produkt oferowany w rolkach może być wykorzystany w zależności od potrzeb, cięty na odpowiednich wymiarów arkusze.

Pianka polietylenowa producent której wytwarza ją z niezwykłą dbałością o wysokie standardy jakości, może z powodzeniem znaleźć zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, poczynając od przedsiębiorstw przemysłowych, poprzez logistykę i handel, aż po działalność wysyłkową.

Do jakich celów służy Pianka w rolce?

Tego rodzaju materiał pakowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie, ale jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie bardzo wrażliwych i delikatnych produktów podczas wszelkich etapów logistycznych. Najczęściej można go spotkać jako opakowanie sprzętów i detali elektronicznych oraz wyrobów szklanych i innych bardzo kruchych przedmiotów.

Oprócz stosowania pianki w procesach logistyki transportowej ten materiał jest także szeroko używany w budownictwie jako świetny izolator różnego rodzaju instalacji wodnych, elektrycznych oraz gazowych. Często jest przydatny również jako izolacja termiczna w newralgicznych częściach budynków.

Jakie branże działalności gospodarczej wykorzystują pianki w rolkach?

Tego rodzaju materiały są powszechnie stosowane podczas przygotowywania przesyłek dla firm kurierskich. Pianka polietylenowa producent której daje pełną gwarancję na tę cechę, jest doskonałym tworzywem izolującym oraz zabezpieczającym wrażliwy produkt przed uszkodzeniem.

Różnego rodzaju firmy budowlane są dużym odbiorcą pianki w rolkach, która znajduje wszechstronne zastosowanie przy prowadzeniu prac budowlanych oraz izolacji instalacji.

Szeroko rozumiany przemysł jest także odbiorcą pianki w dużych ilościach. Wykorzystuje ją do zabezpieczania większych partii towarów na czas przeładunku oraz transportu i magazynowania.