Skip to content Skip to footer

Do czego wykorzystuje się opakowania z tworzyw sztucznych?

Opakowania plastikowe to rzecz codziennego użytku, bez której ciężko wyobrazić sobie wszystkie gałęzie przemysłu. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych wykorzystuje obecnie najnowsze technologie, jest w zgodzie z ekologią, a opakowania, które powstają ulegają recyklingowi i biodegradacji. Opakowania z tworzyw sztucznych to bezpieczny sposób do przechowywania żywności, a także znaczne udogodnienie w transporcie i utrzymaniu porządku w magazynach i hurtowniach. Mogą być również wykorzystywane jako świetne nośniki reklamy.

Przeznaczenie plastikowych pojemników

Plastikowe pojemniki najczęściej wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, jak np. w branży mleczarskiej. Mogą one mieć różne rozmiary i kształty. Są to butelki, kanistry, beczki, a nawet słoiki, kubeczki, pudełeczka. Dzieje się tak dlatego, że plastik, który wykorzystany jest do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, nie zmienia smaku, stanu ani skupienia. Materiał wykorzystywany do opakowań plastikowych jest nietoksyczny i bezwonny. Opakowania plastikowe wykorzystywane są także w przemyśle farmaceutycznym i medycznym, a także w wielu innych dziedzinach. Dlatego też produkcja opakowań plastikowych to branża, która ma się bardzo dobrze.

Do czego służą palety przemysłowe z plastiku?

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych to także wytwarzanie palet przemysłowych z plastiku. Służą one głównie do transportu w ogrodnictwie, w branży farmaceutycznej i w spożywczej. Są przystosowane do transportu przy pomocy wózka widłowego.Wykonane są z plastiku, który jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia i na zmienne temperatury., a także bakterie, chemikalia, kwasy i rozpuszczalniki. Produkcja opakowań plastikowych stawia na trzy rodzaje palet, Są to pół palety, palety ISO, palety ECO. Występują w kolorach niebieskim i czarnym, w różnych wielkościach. Wszystkie palety, które mieć będą kontakt z żywnością, powinny mieć stosowne atesty. Są bardzo łatwe do czyszczenia, nie odkształcają się ani nie odbarwiają. Palety te mogą być na stopkach i płozach. Są również antypoślizgowe, ażurowe, gładkie, albo z bortnicami na krawędziach.

Palety przemysłowe z plastiku są stabilne, a żywotność każdej z nich to około piętnaście lat.