Skip to content Skip to footer

Plastikowe opakowania – bezpieczeństwo i wielozadaniowość

Tworzywa sztuczne wykorzystuje się właściwie w każdej gałęzi gospodarki. Szczególnie dobrze sprawdzają się do produkcji opakowań plastikowych, ponieważ są trwałe i plastyczne – można z nich wytwarzać pojemniki w różnych kształtach, o różnej sztywności i elastyczności. W zależności od składu danego tworzywa, wytwarzany z niego produkt może odpowiadać na wiele różnych potrzeb rynku.

Transport

Nikogo nie zaskoczy, że tworzywa sztuczne są masowo stosowane w transporcie. Aby wykorzystywano właśnie opakowania plastikowe producenci mają do zaoferowania szeroki wybór produktów.

Skrzyniopalety to kultowe kontenery od Schoeller Allibert. Są niezwykle funkcjonalne, nie tylko ze względu na dostępność w wielu rozmiarach. Dzięki możliwości składania, zaoszczędzimy dużo przestrzeni w transporcie zwrotnym, co pozwoli na obniżenie kosztów logistycznych. Są trwałe i dostosowane do przewozu żywności. Zapewnią również ochronę delikatniejszym, precyzyjnie wykonanym elementom.

Przewóz cieczy

W transporcie płynnych produktów szczególnie ważna jest niezawodna jakość. Opakowania plastikowe producent świetnie sprawdzają się w branży gastronomicznej, kosmetycznej, chemicznej czy medycznej. Ich ergonomiczny kształt ułatwi przewóz i magazynowanie. Trwałość i szczelność zagwarantują bezpieczeństwo produktu i pojazdu, a w przypadku substancji chemicznych, również bezpieczeństwo pracowników. Po opróżnieniu łatwo się je czyści, a dzięki składanym ściankom zajmują mniej miejsca w drodze powrotnej. Tworzywa, z których wytwarzane są Opakowania plastikowe producenci dobierają tak, by były odpowiednie do kontaktu z żywnością i by nie wchodziły w reakcje z przechowywanymi cieczami.

Opakowania plastikowe na kółkach

Aby ułatwić transport i rozładunek, firma Schoeller Allibert posiada w swojej ofercie również kompatybilne z opakowaniami wózki. Wygodne platformy na czterech kółkach różnią się parametrami, aby spełniać oczekiwania powierzchni magazynowych o rozmaitej charakterystyce.

Wysokiej jakości opakowania plastikowe producent mogą posłużyć przez długi czas. Dla biznesów o zmiennych potrzebach, producenci oferują wynajem opakowań, by nie ponosić zbędnych kosztów. Ich wytrzymałość i uniwersalność to atuty z perspektywy finansowej oraz środowiskowej.