Skip to content Skip to footer

Pojemniki KLT dopasowane do palet euro

Dzięki zastosowaniu standardowych wymiarów pojemników KLT do przechowywania i transportu, możliwe jest usprawnienie procesów logistycznych, a także produkcji w wielu dziedzinach przemysłu.

Pojemniki KLT – podstawowe informacje

Plastikowe pojemniki KLT, inaczej nazywane także skrzynkami KLT albo skrzynkami euro, to małe pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych, które zostały opracowane specjalnie z myślą o przechowywaniu mniejszych ładunków na bazie palet euro.

Pojemniki KLT spełniają wymogi Niemieckiego Związku Przemysłu Samochodowego (VDA) i jako pierwsze zaczęły być stosowane właśnie w branży motoryzacyjnej, ale aktualnie wybierane są one także w innych branżach jako skuteczne wsparcie w realizacji działań logistycznych i produkcyjnych, także w przypadku zautomatyzowanych linii.

Wymiary pojemników KLT

Aby pojemnik KLT mógł wspierać logistykę na bazie palet euro, musi on posiadać odpowiednie wymiary.

Najczęściej spotykane są skrzynki KLT o wymiarach 600 x 400 mm oraz 400 x 300 mm. Również wykorzystywane są one w rozmiarach 300 x 200 mm oraz 800 x 600 mm. Standardowe wysokości pojemników to 147 mm oraz 280 mm.

Takie wymiary skrzynek KLT powodują, że mogą być one łatwo łączone ze sobą i ustawiane tak, aby wypełnić paletę euro.

Pojemniki KLT – szeroka gama wariantów

Producenci mogą zaoferować pojemniki KLT w różnych wariantach do wyboru, dzięki czemu cechują się one szeroką funkcjonalnością.

Najbardziej popularne skrzynki tego typu posiadają litą obudowę i zespolone dna bez otworów, a także mogą być zamykane i plombowane. Wyposażane są także w ergonomiczne uchwyty usprawniające przenoszenie. Stosowane są także pojemniki z otworami w dnie pozwalającymi na odprowadzanie nadmiaru wody.

Specjalne wymodelowanie dno powoduje, że pojemnik KLT jest łatwy w użytkowaniu w zakładach pracy – pozwala na bezpieczne i wygodne przesuwanie i układanie.

Szerokie zastosowanie dla pojemników KLT

Powyższe zalety powodują, że aktualnie pojemniki euro tego typu są tak często wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu – w motoryzacji, przemyśle mechanicznym, a także w innych obszarach produkcyjnych.

Z ofertami producentów pojemników KLT można zapoznać się bliżej w katalogach i na ich stronach internetowych.