Skip to content Skip to footer

Pomysł na Sandomierz

Sandomierz to miasto, które stało się popularnym miejscem turystycznym w ostatnich latach i stale jest odwiedzane przez coraz większą ilość turystów. Znajduje się tutaj wiele zabytków, które w połączeniu z przepiękną naturalną scenerię czynią miejscowość niezwykle atrakcyjną.

Noclegi w Sandomierzu

Jedną z pierwszych kwestii, którą należy przeanalizować przed przyjazdem do Sandomierza, jest rezerwacja noclegu. Ze względu na duże zainteresowanie, zbyt późne rozglądanie się za miejscem noclegowym może sprawić, że zostaniemy na lodzie. Warto jest odwiedzić stronę grillsolo.pl, która oferuje wypoczynek dla osób przybywających z innych rejonów Polski.

Grill solo to jednak nie tylko możliwość noclegu, ale także wykwintna restauracja, a dla tych, którzy planują zorganizować tutaj większą imprezę, są do wynajęcia także sale bankietowe.

Na stronie grillsolo.pl można prześledzić zdjęcia pokoi. Goście wraz z rezerwacją otrzymają wodę mineralną, ręcznik, suszarkę do włosów oraz płyn do kąpieli.
Za śniadanie trzeba jednak płacić dodatkowo – cena to 15 złotych za osobę. Składa się ono jednak z wartościowych przysmaków wysokiej jakości, co jest korzystną ofertą.

Atrakcje Sandomierza

Noclegownia Grill Solo położona jest niedaleko od samego serca Sandomierza. Jest to kolejna świetna informacja dla tych, którzy chcą mieć łatwy dostęp do wszystkich tutejszych atrakcji.

Przede wszystkim miasto odznacza się bujną i różnokolorową przyrodą. Każdy turysta, który tu się zjawi, powinien odwiedzić Góry Pieprzowe. Można z nich ujrzeć wspaniałą panoramę Sandomierza. Są to jedne z najstarszych gór – liczą sobie około 500 milionów lat. Znajduje się tam wiele endemitów znajdujących się pod ochroną, m.in. około 15 rodzajów dzikiej róży.

Osoby lubiące spacerować z pewnością nie powinny ominąć Parku Piszczele, a ci, którzy wolą przedostawać się przez trudniejsze obszary mogą odwiedzić Wąwóz Królowej Jadwigi.

Na wzgórzu Salve Regina znajduje się za to figura z płaskorzeźbą Matki Boskiej z dzieciątkiem, co jest pamiątką po Konfederacji Barskiej.

Sandomierz – miasto dworków

Ci, którzy przyjeżdżają do Sandomierza z myślą o zwiedzeniu zabytków, nie mogli trafić lepiej. W mieście można natrafić na olbrzymią ilość dworków.

Najlepiej zachowanym jest Dworek Sobolewskich zamieszkiwany przez tych samych właścicieli od 80 lat. Jest to drewniany dom o dużych okiennicach pochodzący z XIX wieku.

Zachwycać może też Dworek Strużyńskich wzniesiony w 1861 roku o bardzo dużej powierzchni, a także Dworek Karpińskich z przełomu XVIII i XIX wieku.

Wycieczki szlakiem dworków sandomierskich są przygodą, która zapadnie w pamięci niejednej osoby, która zdecyduje się tutaj zajrzeć.