Skip to content Skip to footer

Poradnia ginekologiczna – czego oczekuje kobieta?

Każda kobieta co jakiś czas zgłasza się do gabinetu ginekologicznego. Niektóre panie przychodzą tylko na badania profilaktyczne, ale niestety, wiele kobiet zmaga się z poważnymi problemami ginekologicznymi, dlatego też ich wizyty są bardzo częste.

Intymność w czasie badania

Kiedy kobieta zgłasza się do poradni ginekologicznej, oczekuje nie tylko trafnej diagnozy i skutecznego leczenia, ale też empatii i zrozumienia ze strony lekarza. Badanie pacjentki powinno odbywać się z poszanowaniem jej intymności. To bardzo ważne dla kobiet, aby lekarz zachowywał się kulturalnie i był uprzejmy. Poradnia ginekologiczna Częstochowa to miejsce, w którym każda kobieta może czuć się swobodnie. Dobra atmosfera w gabinecie ginekologicznym sprzyja temu, aby pacjentka szczerze opowiedziała o swoich problemach i dolegliwościach. Inaczej postawienie właściwej diagnozy jest niemożliwe, nie wszystko bowiem widać w badaniu. Pacjentka musi także opowiedzieć o tym, jakie odczuwa symptomy infekcji.

Szczera rozmowa

Lekarze, specjaliści w zakresie ginekologii i położnictwa, otwarcie mówią o tym, że wiele kobiet ukrywa swoje dolegliwości nawet w rozmowie z lekarzem. Kobietom bardzo trudno jest przyznać się na przykład do nietrzymania moczu albo bolesnego współżycia z partnerem. Pewne tematy pozostają tabu nawet za zamkniętymi drzwiami gabinetu, kiedy jedynym rozmówcą jest lekarz. Tak być absolutnie nie powinno, dlatego też zadaniem lekarza jest stworzenie takiej atmosfery, aby pacjentka czuła się w gabinecie jak najbardziej swobodnie i mogła szczerze rozmawiać o wszystkim. Poradnia ginekologiczna Częstochowa stwarza warunki do szczerych rozmów. Poradnia ginekologiczna Katowice zaprasza panie, które zmagają się z bolesnym współżyciem oraz nietrzymaniem moczu.

Pomoc w razie problemów ginekologicznych

Kobieta nie może obawiać się mówić o trudnych sprawach jeśli chodzi o ginekologiczną przeszłość. Czasami trzeba powiedzieć lekarzowi na przykład o dokonanej aborcji albo o wieloletnich nieskutecznych w staraniach o ciążę. Bywa, że kobiety mają za sobą trudne doświadczenia takie jak gwałt albo molestowanie seksualne. Poradnia ginekologiczna Katowice rozumie takie sytuacje i edukuje lekarzy w zakresie empatii. Poradnia ginekologiczna Kraków to miejsce, gdzie można uzyskać pomoc. Poradnia ginekologiczna Kraków zatrudnia lekarzy specjalistów gotowych do stawiania trudnych diagnoz i wdrażania leczenia.