Skip to content Skip to footer

Pościel z bawełny satynowej – tania i praktyczna

W poszukiwaniu idealnych kompletów pościeli do swojego domu, zastanawiamy się często nad wyborem odpowiednich rozmiarów, tkaniny, kolorystyki pościeli. Zależy nam na wysokiej użyteczności zakupionych tekstyliów i jednocześnie nie chcemy wydawać na pościel majątku. Pościel satyna bawełniana 160×200 wydaje się tu być idealnym rozwiązaniem.

Pościel bawełna satynowa 160×200

160×200 to rozmiar uniwersalny, pasujący na standardowe kołdry letnie, zimowe i całoroczne. Jest to rozmiar dopasowany do łóżek pojedynczych dla dorosłych. Poszukując pościeli na szerokie łoże małżeńskie należy skupić się na kołdrach i poszwach o wymiarach 200×200 lub od razu zakupić podwójne komplety pościeli 160×200.

Wygoda i praktyczność

Pościel satyna bawełniana 160×200 jest wykonana z mocnej bawełny bez dodatków sztucznych tworzyw, dzięki czemu jest gładka, miękka, ale trwała. Nie powoduje podrażnień i bardzo dobrze sprawuje się w praniu. To istotne w przypadku mocno barwionej pościeli – nie ulega ona spraniu czy utracie jakości nawet przy wyższej temperaturze prania, przez co pościel tego rodzaju jest niezwykle praktyczna i pozwala utrzymać odpowiedni poziom higieny snu. Pościel bawełna satynowa 160×200 nie zsuwa się z ciała ani z kołdry, gdyż jest gładka, ale nie śliska. Daje uczucie komfortu od razu po otuleniu się nią i gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury. Doskonale sprawdzi się na zimowe wieczory. Jedyną wadą pościeli satynowej jest konieczność jej każdorazowego prasowania czy maglowania. Jednak po wyprasowaniu prezentuje ona pełnię swojej wspaniałości – jest gładka, ma wspaniale wyeksponowane kolory i wzory, które nie ulegają zniszczeniu nawet po wielu praniach.

Dobry pomysł na prezent

Pościel satynowa 160×200 może być dobrym pomysłem na skromny, ale praktyczny prezent. Duża dostępność wzorów i kolorów sprawia, że można w łatwy sposób dobrać taki kolor i wzór, który będzie odpowiadał preferencjom obdarowanej osoby i wystrojowi jej sypialni. Uniwersalne rozmiary, brak sztucznych dodatków oraz praktyczność w praniu sprawiają, że nie jest to prezent kłopotliwy. Dobrze jest wybierać spośród produktów z nieco wyższej półki cenowej. Choć pościel satynowa 160×200 jest wyrobem niedrogim, to zdarzają się również fatalnej jakości tanie produkty, które nie dają tej satysfakcji z użytkowania.