Skip to content Skip to footer

Praca jako opiekuna do dziecka – ile można zarobić?

Bardzo wiele młodych osób szuka pracy jako opiekunka do dziecka. Jest to świetna forma, aby zarobić dodatkowe pieniądze w trakcie nauki. A ile można zarobić?

Szukam pracy jako opiekunka do dziecka

Wiele uczennic i uczniów chce sobie dorobić do kieszonkowego. Także studenci studiów dziennych potrzebują dodatkowych funduszy, aby godnie przeżyć okres studencki. Jedną z częściej wybieranych form pracy jest opieka nad dziećmi.

Ogłoszenia osób, które szukają pracy jako opiekunka do dziecka jest mnóstwo. Jest to praca, która wymaga doświadczenia w opiece nad maluchami, a takie posiada prawie każdy. Bo przecież większość osób ma młodsze rodzeństwo, którym się opiekowała w młodości.

Gdzie znaleźć pracę jako opiekunka do dziecka?

Najlepszym miejscem do znalezienia pracy jest oczywiście internet. Jest wiele portali internetowych, które dedykowane są do umieszczania ogłoszeń o pracę. Najlepszym sposobem jest umieszczenie kilku ogłoszeń w różnych miejscach, aby dotrzeć do większej ilości osób. Tytuł ogłoszenia najlepiej jakby brzmiał – Szukam pracy jako opiekunka do dziecka. Jasny i klarowny.

Dobrym sposobem na znalezienie pracy jako opiekunka jest także udanie się do urzędu pracy lub rozpytanie znajomych, sąsiadów i rodziny. W taki sposób można również znaleźć fajną pracę, a dodatkowym atutem jest to, że znajomy czy rodzina może dać rekomendacje.

Ile można zarobić opiekując się dziećmi?

Ceny oczywiście uzależnione są od kilku czynników. Przede wszystkim zależna jest ona od regionu, w którym się mieszka. Wiadomo, że w Warszawie stawka godzinowa będzie znacznie wyższa niż na przykład w Gliwicach. Zarobek jest różnej wielkości w zależności od tego, czy praca jest jednorazowa, czy stała. Oczywiście na stawkę wpływ ma także doświadczenie opiekuna oraz umiejętności dodatkowe, którymi dysponuje. Czyli na przykład znajomość języków obcych lub pomoc w odrabianiu lekcji.

Wiele osób szukających opiekunki do dziecka oferuje stawkę godzinową. Waha się ona od 10 złotych do nawet 25 złotych za godzinę. Można także znaleźć pracę na pełen etat i wówczas płaca może wynieść najniższą krajową lub być znacznie wyższa.