Skip to content Skip to footer

Wynajem autokarów w Polsce

Transport masowy jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez covid gałęzi gospodarki. Dostępność szczepionek w połączeniu z większym opanowaniem na rynkach sprawia, że zainteresowanie wynajmem autokarów staje się coraz większe. Co powinniśmy wiedzieć o rynku wynajmu? Kto najczęściej korzysta z takich usług?

Wynajem autokarów – oferta dla klientów indywidualnych

Okazuje się, że coraz więcej osób jest zainteresowanych wynajmem autokaru na potrzeby prywatne. Oznacza to, że autokar jest wynajmowany najczęściej na przewozy podczas imprez okolicznościowych. Szczególnie często autokary wynajmuje się na wesela i pogrzeby, gdy konieczne jest przewiezienie większej liczby osób z miejsca na miejsce. Często też autokary wynajmowane są na inne przyjęcia okolicznościowe – na przykład komunie czy jubileusze.

Najem autokaru dla klientów biznesowych

Klienci biznesowi zdecydowanie częściej wynajmują autokary, niż klienci indywidualni. Firmy wynajmują autokary najczęściej na potrzeby transportu pracowników na miejsce pracy. Duże przedsiębiorstwa decydują się na zapewnienie pracownikom możliwości dojazdu do miejsca pracy. Dzięki temu ryzyko spóźnienia się do pracy jest zdecydowanie mniejsze. Inną, ważną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż pracownik nie traci pieniędzy na dojazdy we własnym zakresie. Często autokary wynajmowane są przez firmy, by zapewnić pracownikom transport na szkolenie, czy spotkanie integracyjne. W takiej sytuacji autokar wynajmowany jest najczęściej na jeden lub kilka dni.

Wynajem autokarów – na co zwrócić uwagę?

Aby nie sprawić sobie problemu przy wynajmie autokaru, warto skorzystać z doświadczonej i sprawdzonej firmie. Ponadto, warto sprawdzić stan techniczny autokaru, którym będzie się podróżować oraz upewnić się, że kierowca posiada wszystkie wymagane prawnie dokumenty. Dobrze jest przed rozpoczęciem wynajmu dokładnie sprawdzić stan wyposażenia i zgłosić ewentualne usterki, by przy zdawaniu autokaru firma transportowa nie obarczyła nas dodatkowymi kosztami za zniszczenia.