Skip to content Skip to footer

Profesjonalne niszczenie dokumentów dostępne także na Śląsku

Firmy wytwarzają wiele różnych dokumentów. Przepisy wymagają, aby określone z nich zostały poddane profesjonalnej procedurze niszczenia. Takie usługi można zlecić również na Śląsku.

Niszczenie dokumentów firmowych zgodnie z prawem

Przepisy prawa, a dokładnie Ustawy z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, wymagają, aby wybrane rodzaje dokumentów firmowych były poddawane specjalnym procedurom niszczenia. W ten sposób można zapobiec dostaniu się zawartych w nich informacji w niepowołane ręce.

Specjalnego niszczenia wymagają między innymi dokumenty kadrowe, finansowe, ubezpieczeniowe, w tym faktury, księgi podatkowe, akta pracownicze, umowy, korespondencja.

Do niszczenia takiej dokumentacji stosuje się wtedy profesjonalne niszczarki, które potrafią pociąć dokumenty na drobne ścinki. W rezultacie nie można odtworzyć już zawartych na nich informacji.

Profesjonalne niszczarki do dokumentów

Niszczarki stosowane do dokumentów to specjalistyczny sprzęt, który wyposażony jest w ostre noże szybko i skutecznie tnące papier. Umieszczone w specjalnej komorze dokumenty są wtedy poddawane niszczeniu. Efektem są ścinki w formie drobnych pasków.

Niszczarki mogą ciąć dokumenty na ścinki w różnych wielkościach zgodnie z międzynarodową normą DIN 32757. Określa ona pięć stopni bezpieczeństwa, które wyznaczają szerokość pasków oraz powierzchnię ścinków. Im bardziej tajny dokument, tym paski i powierzchnia ścinków są mniejsze.

Za pomocą profesjonalnych niszczarek dokumentów można także niszczyć innego rodzaju nośniki, w tym płyty CD, DVD, karty pamięci. Takie nośniki także zawierają informacje wymagające prawidłowego zniszczenia.

Komu powierzyć niszczenie dokumentów na Śląsku?

Gdy konieczne jest profesjonalne niszczenie dokumentów śląsk to jeden z regionów, w którym działają firmy świadczące takie właśnie usługi. Zlecenie zniszczenia dokumentacji to najkorzystniejszy wybór wtedy, gdy jest jej dużo, a także zleceniodawca nie posiada właściwego urządzenia – specjalnej niszczarki do dokumentów. To także oszczędność czasu – niszczenie dużej ilości dokumentów może być pracochłonne.

Firmy prowadzące niszczenie dokumentów na Śląsku mogą zagwarantować swoim klientom dostęp do kompleksowych i profesjonalnych usług w korzystnych cenach. Zleceniodawca może wówczas zawrzeć z firmą dogodną dla niego umowę na odbiór oraz na niszczenie dokumentów.

Podsumowując, gdy konieczne jest fachowe niszczenie dokumentów Śląsk to różne firmy specjalizujące się w takich usługach. Ich adresy można znaleźć również przez internet.