Skip to content Skip to footer

Projektowanie na najwyższym poziomie – SOLIDWORKS praktycznym narzędziem w pracy

Wokół jednego z bardziej popularnych programów do projektowania wytworzyło się wiele pytań. Najczęściej są to aspekty związane z dostępnymi narzędziami, instrukcjami obsługi oraz kwestie pt.: „SOLIDWORKS licencja i jej typy”. Warto zgłębić temat.

SOLIDWORKS – jakie funkcje posiada?

Program pozwala projektantom oraz inżynierom sprawnie i dokładnie wykonywać wszelkie prace związane z tworzeniem zaawansowanych modeli 3D, dokumentacji technicznej, wizualizacji, obliczeń i wielu innych. W zależności od zakupionej licencji SOLIDWORKS oferuje różne narzędzia, jest również stale doskonalony przez programistów oraz użytkowników, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem i przekładają to na coraz bardziej zaawansowane i łatwe w obsłudze funkcje. Temat pt. „solidworks licencja” jest stale podejmowany przez osoby zainteresowane nabyciem programu. Wielość typów licencji do wyboru pozwala wybrać tę najbardziej dostosowaną do wymagań klienta oraz atrakcyjną cenowo. W tym celu najlepiej skorzystać z konsultacji z ekspertem, czyli zwrócić się do działu sprzedaży o szczegółowe informacje oraz rekomendacje.

Skąd czerpać wiedzę o programie?

Wiele osób przed rozpoczęciem pracy w SOLIDWORKS chce zapoznać się z teoretycznymi aspektami i funkcjami, które oferuje program – należy on do zaawansowanych, więc warto mieć jakiś fundament w postaci wiedzy. Dobrym sposobem na zgłębienie tematu oprogramowania jest korzystanie ze szkoleń. Zakup konkretnego kursu daje możliwość zdobycia certyfikatu, stałego dostępu do materiałów (dzięki którym można odświeżać informacje), a także solidne podstawy do dalszej pracy w zakresie projektowania. Dzięki skorzystaniu z tego typu szkoleń możliwe jest nauczenie się tworzenia szkiców inżynieryjnych lub budowania modeli 3D. Kolejnym sposobem na ułatwienie sobie pracy w SOLIDWORKS jest skorzystanie z subskrypcji. Pozwala to sprawnie rozwiązywać problemy, mogące wystąpić podczas korzystania z oprogramowania, skonsultować się w dowolny sposób ze specjalistami (np. mail, telefon). Dodatkowa subskrypcja pomaga także dotrzeć do praktycznych artykułów, porad ekspertów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz umożliwia konsultacje z innymi użytkownikami SOLIDWORKS.

Popularność SOLDWORKS sprawia, że warto wypróbować jego funkcje. Bezpłatny okres próbny może zachęcić do dalszych działań.