Skip to content Skip to footer

Rękawiczki dla lekarza – jakie sprawdzą się najlepiej?

Ze względu na szczególne wymagania dotyczące higieny pracy w każdej przychodni czy w szpitalu muszą znaleźć się jednorazowe rękawiczki. Te powinny zapewniać bezpieczeństwo, ale i komfort – jakie sprawdzą się w tej roli najlepiej? Gdzie szukać wysokiej jakości rękawiczek przeznaczonych na użytek medyczny?

Jakie kryteria muszą spełniać jednorazowe rękawiczki dla medyków?

Przychodnia czy szpital to miejsce, w którym obowiązują szczególne przepisy dotyczące higieny. Te mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i pracownikom placówki leczniczej. Jednym z wymogów jest używanie przez lekarza rękawiczek zawsze wtedy, kiedy ma on kontakt z płynami ustrojowymi, jak krew czy ślina.Rękawiczki na użytek medyczny muszą spełniać określone wymagania. Przede wszystkim powinny być wykonane z bezpiecznego dla skóry materiału. Muszą być szczelne i powinny stanowić skuteczną barierę dla wirusów i bakterii. Ważne jest również, by były dość cienkie, inaczej utrudniałyby lekarzowi swobodę ruchów, a tym samym przeprowadzenie badania. W niektórych przypadkach, np. podczas operacji, wymaga się rękawiczek jałowych.

Dlaczego rękawiczki lateksowe to dobry wybór?

Rękawiczki dla lekarzy czy pielęgniarek produkowane są z różnych materiałów. To rękawiczki nitrylowe, winylowe czy – najpopularniejsze – lateksowe.Zaletą rękawiczek lateksowych jest połączenie niskiej ceny z wysoką jakością. Lateks jest cienki, elastyczny, a jednocześnie bardzo trwały. Wykonane z niego rękawiczki gwarantują jednocześnie maksymalny komfort pracy i skuteczną ochronę. Rękawiczki lateksowe występują w wersji jałowej (te nadadzą się np. dla chirurga), jak i w wersji standardowej.

Sklep medyczny – najlepsze miejsce na zakup rękawiczek lateksowych dla lekarza

Rękawiczki lateksowe można kupić właściwie w każdym sklepie medycznym. Zakupy najlepiej robić właśnie w takim miejscu z prostego powodu: w przychodni czy szpitalu zawsze należy używać rękawiczek jednorazowych wyprodukowanych na użytek medyczny. Tylko takie spełniają wszystkie normy dotyczące zasad higieny, a tym samym bezpieczeństwa.

Podczas zakupów należy dopasować rozmiar rękawiczek do indywidualnych potrzeb. Zbyt luźne, będą się zsuwały i utrudniały pracę. Z kolei zbyt ciasne mogą uciskać, ale i pęknąć, a tym samym przyczynić się do zakażenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.