Skip to content Skip to footer

Restauracje w Sandomierzu

Odwiedzając Sandomierz można nie tylko liczyć na ciekawe turystyczne atrakcje, ale także i na wspaniałe doznania kulinarne. W Sandomierzu jest gdzie zjeść, a co najważniejsze można tam dobrze zjeść. Obok kuchni różnych państw europejskich, w tym włoskiej, spotkać tam można restauracje serwujące kuchnię polską czy lokalną. W Sandomierzu dobrze też zje wegetarianin.

Biesiadne smaki Sandomierza

Niejedna restauracja w Sandomierzu oferuje kuchnię lokalną. Smaki te są ściśle związane z tym miastem i przykładowo są to różnego rodzaju zupy, takie jak grzybowa, żurek, zalewajka sandomierska, czy dania drugie żeberka na kapuście, sznycle kapuściane czy popularne kotlety schabowe.

Biesiadne smaki Sandomierza to także bardzo smaczne lokalne wyroby wędliniarskie, które także prawie każda restauracja w Sandomierzu oferuje swoim gościom.

Fast food i pizza

Obok restauracji w Sandomierzu spotkać też można bary, w których zje się szybko, pizzerie i lokale proponujące fast food.

Najbardziej popularnym, lokalnym fast foodem są sandomierskie zapiekanki. Sprzedawane na metry, oferowane są w różnych smakach i z bardzo różnorodną ofertą dodatków.

Coś dla odmiennych smakoszy

Niejedna restauracja w Sandomierzu jak i bar, oferują również dania wegetariańskie. Ponadto zjeść tam może też osoba, której posiłki muszą być bez glutenu lub laktozy.

Sandomierz oczarowuje też swoich turystów wspaniałymi knajpkami, których jest bardzo dużo, rozlokowane są na każdym kroku. Dodatkowo serwuje się tam pyszną kawę i bardzo smakowite desery.