Skip to content Skip to footer

Rodzaje rękawiczek medycznych

Wśród niezbędnych elementów wyposażenia personelu medycznego można przede wszystkim wymienić rękawice medyczne. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć ich bardzo zróżnicowane rodzaje. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki produkt najlepiej wybrać.

Rękawiczki lateksowe

Najbardziej popularnym rodzajem rękawiczek medycznych z całą pewnością są rękawiczki lateksowe. Są one wybierane przez największą ilość osób, ponieważ ich noszenie ma szereg pozytywnych aspektów. Przede wszystkim są one bardzo wytrzymałe oraz elastyczne. Dzięki temu wyjątkowo komfortowo się je nosi i na pewno będą idealnym wyborem dla wszystkich pracowników medycznych. Oprócz tego jest to jeden z najbardziej wygodnych rodzajów rękawiczek spośród wszystkich pozostałych. Dla użytkowników jest to równie istotna kwestia.

Rękawiczki nitrylowe

Z całą pewnością można stwierdzić, że taki aspekt jak rękawiczki medyczne cena zależny jest w szczególności od rodzaju tego produktu. Kolejnym bardzo popularnym modelem rękawiczek medycznych są rękawice nitrylowe. Również są one bardzo chętnie wybierane przez wielu użytkowników. Ich główną zaletą jest fakt, że nie powodują one żadnych reakcji alergicznych. Dlatego bez większych problemów mogą być użytkowane przez osoby, które zmagają się z alergiami na inne rodzaje materiałów, z których wykonane są rękawice.

Rękawiczki winylowe

Wśród różnych rodzajów rękawiczek medycznych można również wymienić rękawiczki winylowe. Charakteryzują się one bardzo wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dlatego są tak często wybierane przez wielu pracowników medycznych. Od rodzaju rękawic zależny jest również taki aspekt jak rękawiczki medyczne cena. Dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas wyboru tego rodzaju produktów.

Rękawiczki foliowe

W sprzedaży w obecnych czasach można również znaleźć różnego rodzaju rękawiczki foliowe. Są one wykonane z takiego materiału jak polietylen. Dzięki temu będą stanowiły bardzo dobrą ochronę podczas wykonywania różnych zabiegów o niskim poziomie ryzyka. Tego rodzaju rękawice pełnią funkcję doraźnej ochrony, a nie w pełni skutecznego zabezpieczenia. Dlatego podczas zakupu takich produktów warto zwrócić swoją szczególną uwagę na ten aspekt. Jednak tego rodzaju rękawiczki dopuszczone są na przykład do kontaktu z żywnością i w tym celu również mogą być wykorzystywane.