Skip to content Skip to footer

Jakie są palety plastikowe?

Europalety plastikowe coraz bardziej rozpowszechniają się w świecie logistyki. Nie ma co się dziwić. Dzieje się tak za sprawą szeregu zalet, które idą za rewelacyjnym rozwiązaniem, które prezentuje nam producent palet plastikowych.

Ekonomiczne

Plastikowe palety są inwestycją na lata. Jej żywotność to 15 lat, co gwarantuje producent europalet. Co sprawia, że są one tak trwałe? Przede wszystkim wytrzymałość i odporność. To produkt, któremu niestraszne są ani skrajne temperatury, ani warunki atmosferyczne, ani odkształcenia. Wykazują się brakiem reakcji na wilgoć, chemikalia, rozpuszczalniki, bakterie oraz kwasy. Producent palet plastikowych pomyślał również o uniwersalności dotyczącej ich transportu. Dostosowane są do użycia tych samych metod transportowania, co w przypadku standardowo znanych nam palet. Dzięki temu nie trzeba posiadać specjalistycznych sprzętów, wystarczy wózek widłowy lub paleciak, żeby z łatwością operować po magazynie.

Ekologiczne

W obliczu krótkiego życia standardowych palet drewnianych, które oferują nam ich wykorzystanie tylko przez 2-3 cykle, a wspomnianych wcześniej 15 latach życia europalety, to kolosalna różnica. Łatwo obliczyć sobie, jaka to oszczędność w produkcji odpadów. Palety plastikowe w pełni nadają się do recyklingu, więc nie zagrażają środowisku. Ich używanie jest w pełni bezpieczne, a ich używanie jest przyszłością dla naszego otoczenia. Duża wytrzymałość to mniej śmieci.

Higieniczne

Największą zaletą, którą oferuje nam producent europalet jest fakt, że jego dzieło może posiadać kontakt z żywnością. Posiada wszelkie atesty oraz ogromną przewagę nad innymi rozwiązaniami. Jaką? Jest łatwe w czyszczeniu, co katorgą przy drewnianych rozwiązaniach. Europaleta cechuje się gładką, prostą powierzchnią, o którą łatwo zadbać. Dzięki temu rozwiązanie to znalazło szereg zastosowań w przemysłach najbardziej wymagających, jeśli chodzi o higienę magazynowania. Idealnie sprawdzają się w branży spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, elektronicznej czy nawet papierniczej. Producent palet plastikowych z myślą o swoich konsumentach stworzył kilka rodzajów swojego produktu, tak aby jak najwygodniej i najbezpieczniej można było z nich korzystać. Możemy wybierać spośród palet gładkich, ażurowych, antypoślizgowych oraz z dodatkowymi ranatmi bezpieczeństwa.