Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety idealnie dostosowane do potrzeb

Skrzyniopalety szyte na miarę? Z całą pewnością można tak powiedzieć o tym niezwykłym rozwiązaniu logistycznym, jakim są skrzyniopalety i kisteny plastikowe. Dzięki nim cały proces transportu staje się bardziej elastyczny, szybszy, bezpieczniejszy oraz ekonomiczniejszy, bo oszczędności w skali roku zdecydowanie rosną.

Standardowe wymiary zgodne z normami logistycznymi

W 1950 roku wdrożono pierwszą paletę o standardowych wymiarach, która miała pasować do wszystkich wózków widłowych i tym samym usprawnić cały światowy transport. Te same normy istnieją do dzisiaj i każda skrzyniopaleta wymiary ma zgodne ze standardami transportu europejskiego. Dzięki temu import oraz eksport różnego rodzaju towarów może odbywać się płynnie i sprawnie. Istnieje kilka podstawowych wymiarów i w każdym z nich dostępne są kisteny i skrzyniopalety plastikowe. Jedno jej jednak różni od tradycyjnych palet – są znacznie lżejsze. Ich waga to około 18 kg, więc nawet 7 kg mniej od nośników drewnianych. Co równie ważne, kisteny plastikowe nie absorbują wody, mamy więc pewność, że zawsze ważą tyle samo.

Zdecydowane zalety pojemników z tworzyw sztucznych

Tworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji tego typu nośników jest lekkie, elastyczne i jednocześnie niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo je również utrzymać w czystości. W środku jest czysto, sucho i bezpiecznie. Magazynowane w środku produkty nie są narażone na wilgoć, i co za tym idzie, również na rozwój pleśni i grzybów, które znacząco wpływają na złą jakość produktów. Każdy inwestor oczekuje, że towar zostanie dostarczony świeży i wysokiej jakości. Z tego typu pojemnikami jest to jak najbardziej możliwe.

Dodatkowe udogodnienia

Każda skrzyniopaleta wymiary ma dostosowane to rodzaju magazynowanego produktu. Niektóre także posiadają inne wygodne rozwiązania. Są to między innymi specjalne przekładki, które w łatwy sposób pozwalają na bezpieczny transport małych, i o różnych kształtach, elementów metalowych. Większość modeli posiada także pokrywę, która chroni przed deszczem i brudem. Rozkładane ściany boczne zmniejszają wymiary skrzyniopalety o więcej niż połowę. Można je także sztaplować. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że są szyte na miarę.