Skip to content Skip to footer

Produkcja, transport i dystrybucja wody mineralnej w szkle

Ludzie byli zachwyceni komfortem plastikowych butelek. Do czasu aż nie okazało się, że woda przechowywana w nich nie jest do końca zdrowa, a sam jednorazowy plastik zagraża bezpieczeństwu klimatycznemu planety. Dlatego butelki szklane wracają do łask. Nie wszyscy producenci są z tego zadowoleni, gdyż produkcja i transport jest w tym wypadku nieco trudniejsza. Rozwiązaniem problemów są skrzynki na wodę mineralną.

Zalety, jakie ma skrzynka na wodę

Najważniejsze zalety, jakie mają skrzynki tego typu to osłona i zabezpieczenie dla wody w butelkach szklanych. Szkło, jak powszechnie wiadomo, jest surowcem trwałym, jednak bardzo kruchym i podatnym na uszkodzenia. Dlatego skrzynki na wodę mineralną, w których każda butelka jest w osobnym otworze to doskonały sposób na zabezpieczenie butelek zarówno w czasie magazynowania, jak i w transporcie. Co równie ważne, skrzynki mają możliwość ustawiania ich w stosy, a minimalizowanie zużycia przestrzeni jest bardzo ważne w transporcie i przy małych magazynach. Skrzynka na wodę jest również atrakcyjną formą marketingu w miejscu sprzedaży. Najczęściej małe sklepy stosują skrzynki, jako formę ekspozycji wody sprzedawanej w szklanych butelkach.

Klienci dokonujący zakupu całego transportera wody pokazują logo zakupionego towaru w czasie przewozu do domu. Wyposażone w uchwyty skrzynki na wodę to również wygodny sposób przenoszenia szklanych butelek – a kilka skrzynek ustawionych jedna na drugiej może być łatwo przewożona na specjalnym wózku. To wygodne zarówno dla osób transportujących, jak i sprzedawców na końcu łańcucha dystrybucji.

Do jakiego klienta trafia woda w szklanych butelkach?

Woda mineralna w szklanych butelkach nadal uznawana jest w Polsce za wodę klasy premium. Jest, zatem nieco droższa od odpowiedników sprzedawanych w plastiku. Coraz bardziej wzrasta jednak świadomość społeczeństwa na temat wielorazowych rozwiązań. Częściej konsument wybiera wodę w opakowaniu, które można ponownie wykorzystać. Dzieje się tak nie ze względów ekonomicznych, a zdrowotnych oraz ekologicznych. Dlatego popyt na wodę mineralną w szklanych butelkach stale wzrasta – alternatywą są jednorazowe butelki zanieczyszczające środowisko. Szklane opakowania są wielorazowe oraz łatwo je przetworzyć.