Jak optymalizować procesy logistyczne? Zainwestować w nośniki, które zapewnią elastyczny i sprawny transport. Takim rozwiązaniem jest skrzyniopaleta składana, która zapewnia bezpieczeństwo, higienę oraz generuje realne oszczędności dla każdego inwestora.
Skrzyniopalety składane z tworzywa sztucznego
Tego rodzaju pojemniki to rozwiązanie, które przekłada się na realne korzyści dla każdego producenta i dostawcy różnego rodzaju produktów, w tym między innymi branży spożywczej, rolnictwa, przemysłu mięsnego, farmaceutycznego oraz wielu innych, które poszukują optymalnych rozwiązań w tej kwestii. Kontenery składane wytwarzane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest neutralne dla żywności, niezwykle mocne i wytrzymałe, a także odporne na mechaniczne uszkodzenia, zmienne warunki pogodowe, znaczne różnice temperatur i substancje aktywne jak kwasy czy oleje. Nie ulegają uszkodzeniem i nie wymagają konserwacji oraz napraw. Są zdecydowanie długowieczne, a w ostateczności podlegają całkowitemu recyklingowi. Łatwo je również utrzymać w czystości.
Skrzyniopaleta składana – właściwości
Tworzywo wykorzystane do produkcji jest lekkie i wytrzymałe, ale to nie wpływa na jego nośność. Skrzyniopalety składane przeznaczone są na bardzo duże obciążenia, a także bez obaw można je sztaplować nawet wtedy, gdy posiadają pokrywę zabezpieczającą produkty. Możliwość składania przekłada się na oszczędności w przestrzeni magazynowej. Dzięki temu można zaoszczędzić jej naprawdę bardzo dużo, przede wszystkim w transporcie powrotnym, i wykorzystać ją na załadunek innych towarów generując w ten sposób realne zyski. W skrzyniopaletach składanych istnieje także możliwość otwierania ścianki bocznej, co ułatwia dostanie się do towaru.
Wymiary kompatybilne z innymi nośnikami
Kontenery składane charakteryzują się standardowymi wymiarami. Są one kompatybilne z innymi nośnikami tego typu o znormalizowanych wymiarach. Mogą być również obsługiwane przez wszystkie uniwersalne wózki widłowe. Dzięki temu przeładunki przebiegają znacznie sprawniej i szybciej. Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ optymalizacja procesów logistycznych to priorytet dla każdej rozwijającej się gospodarki, w tym przede wszystkich inwestorów i producentów.