Skip to content Skip to footer

Sorbety – napoje najlepsze na lato

Lato to idealny moment do przyrządzania sorbetów i wypróbowywania nowych przepisów. Dlaczego sorbet do picia to tak fantastyczny pomysł? Bo znakomicie ochładza organizm w upalne dni, a jednocześnie jest pysznym zamiennikiem klasycznych lodów. Sorbet może stać się jednym z ulubionych deserów wszystkich łasuchów, którzy poszukują lekkich smakołyków, które są zarówno lekkie, jak i niskokaloryczne, a co najważniejsze – orzeźwiające. Dziś podpowiadamy, które sorbety są według nas najlepsze na lato, a także powiemy dlaczego warto je pić.

Sorbet lodowy – lekkie i niskokaloryczne orzeźwienie

Wybór pomiędzy mrożonymi napojami typu sorbety, a tradycyjne lody na śmietanie nie powinien zaprzątać głowy nikomu, kto znajduje się na diecie. Jest on wyjątkowo prosty, a dla wielu osób wręcz naturalny. Sorbet jest zdrowszy, a dodatkowo mniej kaloryczny. Zwłaszcza, jeśli dosładzany zostanie miodem lub cukrem brzozowym.

Szybkie przygotowanie

Mrożone napoje to napoje, które można śmiało nazwać idealnymi. Są one nie tylko zdrowe i pyszne, ale i szybkie oraz bardzo proste w przygotowaniu. Można przygotować je w specjalnych maszynkach do sorbetów lub jeśli nie posiadacie takiego urządzenia, w zwykłej maszynce do lodów. Warto podkreślić, że sorbet jest bardzo prosty w przygotowaniu, a do spożycia gotowy jest już po około godzinie od włożenia go do zamrażarki, a w niektórych przypadkach nawet prędzej.

Jak podawać sorbet lodowy?

Sorbet mrożony należy wyjąć z zamrażarki na około 10 minut przed podaniem go domownikom, czy gościom. Będzie on świetnie poddawał się przy nakładaniu, a dzięki temu będziemy mieć możliwość estetycznego i fantazyjnego podania go. Koniecznie też trzeba go energicznie wymieszać, by poprawić jego walory smakowe. Tego typu mrożone napoje to wspaniały pomysł na letnie przyjęcie!

Co zamiast sorbetu?

Jeśli chcemy, by sorbet do picia stał się typowym zamiennikiem lodów, wówczas najlepiej przełożyć masę owocową do specjalnych lodowych foremek, dodać patyk i następnie zamrozić. W ten sposób otrzymamy deser lodowy, który nie będzie wymagał wcześniejszego wyjęcia z zamrażarki. A sam sorbet zamieni się w lody w stosunku 1:1. Taki sorbet, będzie ulubionym przysmakiem dzieci.

Ulubione smaki

Sorbet można sporządzić z wielu owoców, koniecznie z tych ulubionych. Latem najpopularniejsze są przede wszystkim sorbety z owoców sezonowych, typu truskawki, czy maliny. To właśnie z tych owoców, w różnych wariacjach, najczęściej przyrządza się letnie sorbety. Jeśli dodać do nich listki mięty, maksymalne orzeźwienie gwarantowane!