Skip to content Skip to footer

Sposób na ciekawe wykończenie ściany, czyli panele ścienne 3D

Polacy pokochali pięknie mieszkać i aranżują swoje domy i mieszkania nowocześnie i z pomysłem. Chętnie śledzą nowe trendy, między innymi na blogach wnętrzarskich oraz w telewizji. Poza tym coraz chętniej korzystają też z pomocy architektów wnętrz i dekoratorów. To właśnie tacy specjaliści potrafią dać naprawdę świetne wskazówki i podpowiedzi dotyczące aranżacji wnętrza, jak też wskazać najnowsze trendy. Jednym z nich są obecnie panele scienne 3D do zamontowania właśnie na ścianach.

Czym są panele scienne?

Tego typu panele to przestrzenne formy mające postać gotową do bezpośredniego użycia w domu. Panele mocuje się w sposób wskazany przez producenta, po prostu do odpowiednio przygotowanej ściany. Panele 3D scienne dedykowane są zarówno do pomieszczeń dla dorosłych, jak też dla dzieci. Za ich pomocą można nie tylko fantastycznie udekorować pokój czy sypialnię, ale też wydzielić poszczególne strefy w danym pomieszczeniu, czy wreszcie ukryć różnego rodzaju niedoróbki i wady ściany. Z powodzeniem można zatem powiedzieć, że tego typu panele scienne mają tak naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Wystarczy odrobinę ruszyć głową, aby wymyślić, jaką funkcję mogą spełnić właśnie w konkretnym domu.

Panele ścienne 3D do sypialni lub pokoju dziennego

Tego typu przestrzenne panele po pierwsze mają ozdobić pomieszczenie i dodawać mu klasy. Są czymś zupełnie nowym i wciąż stosunkowo rzadko używanym w mieszkaniach i domach, ale ich popularność rośnie. Aspekty dekoracyjne są równie ważne jak aspekty praktyczne. Za pomocą paneli można na przykład ukryć różnego rodzaju uszkodzenia na ścianach, pęknięcia i rysy, ale też inne tego typu mankamenty. Panele wizualnie niwelują takie problemy, ściana wygląda pięknie, a wszystkie ewentualne niedoróbki po prostu nie rzucają się w oczy. Tego typu panele są szczególnie polecane do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym i industrialnym, ale też między innymi do domów w stylu glamour czy skandynawskim. Ciekawa kolorystyka oraz wielość wzorów pozwalają na wybór paneli idealnych do każdego wnętrza. Ważne jest również to, że jeżeli panele 3D scienne zwyczajnie przestaną się podobać w przyszłości, można zdemontować je w bardzo prosty sposób. Może to być zatem dekoracja tak naprawdę na lata, ale pozbycie się jej nie będzie stanowiło żadnego problemu. Podsumowując, panele scienne 3D to doskonały wybór do pomieszczeń dla dorosłych i dla dzieci. Praktyczne oraz wizualne aspekty, w połączeniu z naprawdę przystępną ceną, dają wręcz idealny produkt, z którego korzysta coraz więcej osób.