Skip to content Skip to footer

Stała czy okazjonalna, czyli jak firma podejmuje współpracę z kancelarią prawną?

Nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem a firmą świadczącą obsługę prawną może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest standardowa współpraca stała, która jest realizowana najczęściej w oparciu o coś w rodzaju abonamentu. Istnieje też możliwość skorzystania z wariantu okazjonalnego. Który z nich będzie lepszy?

Współpraca stała – wady i zalety

Stała Obsługa prawna firm Poznań to usługa skierowana głównie do przedsiębiorstw dużych i średnich, które są już mocno osadzone na rynku. Dzięki niej przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do pomocy prawnej i to w praktycznie każdej sytuacji. Dziś ta forma współpracy jest realizowana zwykle w sposób zdalny.

Wadą takiego rozwiązania są stosunkowo duże koszty pomocy prawnej. Stale rozwijająca się firma będzie potrzebować coraz szerszego spektrum pomocy, co z biegiem czasu doprowadzi najprawdopodobniej do powstania odrębnego pionu zajmującego się doradztwem prawnym.

Współpraca okazjonalna – wady i zalety

Okazjonalna obsługa prawna firm Poznań również ma swoje mocne i słabe strony. Do tych pierwszych należy m.in. niski koszt świadczenia usług, co jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących firm, które jeszcze nie wymagają tak zaawansowanej pomocy.

Jeśli chodzi o wady, to najważniejszą z nich jest ograniczona liczba porad prawnych. W praktyce oznacza to, że z biegiem czasu firma będzie chciała przejść na model współpracy stałej, który będzie znacznie lepiej odpowiadał jej rosnącym potrzebom. Oczywiście zakres pomocy stałej również będzie uzależniony od obustronnych negocjacji.

Kiedy pójść dalej?

W każdym z powyższych przypadków trzeba wiedzieć, kiedy należy wykonać kolejny krok i pójść dalej. Idealny moment pojawia się wtedy, gdy świadczona na obecnym poziomie obsługa prawna firmy z Poznania staje się niewystarczająca. Co ważne, mowa tu o „zwykłym” życiu przedsiębiorstwa, a nie o zakupach lub przejęciach innych marek.

Podsumowując, dla jednych zewnętrzna obsługa prawna firm Poznań jest korzystna, a dla drugich wcale taka nie jest. Dlatego obowiązkiem przedsiębiorcy jest dokładne przeanalizowanie wszystkich dostępnych ofert i sprawdzenie, która z nich pomoże uzyskać jak najwięcej przy jak najmniejszych kosztach finansowych.