Skip to content Skip to footer

Sucha skóra – problem wielu kobiet

Tylko nieliczne kobiety są w pełni zadowolone ze stanu swej skóry jeśli chodzi o nawilżenie. Większość pań zmaga się z wysuszaniem się skóry, a jeśli stosują balsam, to zapewnia on nawilżenie tylko do pierwszego mycia. Czasem wydaje się, że nie da się nic na to poradzić, ale nie jest to prawda i zdecydowanie warto zawalczyć o dobre nawilżenie.

Dlaczego jest to problem?

Przesuszona skóra, która nie dostaje odpowiedniej porcji nawilżenia, nie może wyglądać dobrze. Jest matowa, widocznie spierzchnięta, nieraz nawet staje się biała i można po niej rysować. Mogą również pojawiać się oznaki łuszczenia się skóry i podrażnienia, a przy tym jest szorstka, nieprzyjemna w dotyku oraz daje niemiłe odczucia, gdyż jest ściągnięta, swędzi, a czasem piecze.

Jednak sucha skóra to nie tylko kwestia komfortu. Kiedy nie posiada swej ochronnej warstwy lipidowej, jest podatna na podrażnienia i uszkodzenia, na przykład poprzez ocieranie się ubrań. Traci też jędrność i napięcie, staje się wiotka i znacznie szybciej się starzeje. Jest więc wiele powodów, by zawalczyć z tym zjawiskiem.

Co szkodzi skórze?

Niestety zapanowanie nad wysuszaniem się skóry nie jest łatwe, gdyż nawet jeśli stosuje się dobre kremy i balsamy, skórę mogą wysuszać na przykład kosmetyki do mycia. Nader często obiecują one coś wprost przeciwnego – nawilżenie, ale zwykle kończy się tylko na obietnicach. Wielkim problemem jest też twarda woda, która fatalnie wpływa na kondycję skóry i z tym nie można już kompletnie nic zrobić.

Bardzo ważne jest zatem, by stosować dobre kosmetyki pielęgnacyjne, ale nie zawsze się to udaje. W drogeriach często można znaleźć balsamy, które nie zapewniają skórze odpowiedniego, dogłębnego odżywienia, a czasem nawet ją wysuszają!

Specjalistyczne zabiegi – warto je wybierać

Kiedy nie potrafi się samodzielnie zadbać o odżywienie swojej skóry, warto korzystać z profesjonalnych zabiegów oferowanych przez salon kosmetyczny w Warszawie. Kiedy skóra ma duże tendencje do wysuszania się i nic nie pomaga, systematyczne odwiedzanie warszawskiego salonu kosmetycznego to jedyny sposób, by móc cieszyć się zdrową, piękną i młodą skórą.

Zabiegi odżywiające i nawilżające oferowane przez salon kosmetyczny w Warszawie można również polecić osobom, których skóra stała się silnie wysuszona na przykład po urlopie. Zabiegi takie, które zwykle poprzez odżywczy peeling, dzięki któremu składniki odżywcze doskonale się wchłaniają, pozwalają od razu przywrócić skórze równowagę i jest to dużo skuteczniejsze niż to, co można osiągnąć w domowych warunkach.