Skip to content Skip to footer

Sztucer myśliwski – kultowa broń

Sztucer myśliwski to kultowa broń znana od wieków i przekazywana z pokolenia na pokolenie szczególnie w środowisku myśliwych. To broń, która kupowana jest do preferencji i warunków myśliwego oraz do zwierzyny, na którą się poluje. Jaki sztucer warto kupić? Co powinno się wiedzieć o tej broni? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

1. Broń z tradycjami

Sztucer myśliwy to broń, którą często widzi się na filmach oraz w domach myśliwych, którzy słyną z dużego doświadczenia. To broń, która wymaga od myśliwego sporo siły oraz wiedzy. Sztucery myśliwskie można podzielić na dwie kategorie. Wyróżnia się bowiem sztucer jednolufowy, zwany inaczej powtarzalnym, którego konstrukcja wzorowana jest na popularnym karabinie. Inny model to sztucer dwulufowy, który jest już dużo cięższy oraz posiada kaliber sporych rozmiarów.

2. „Sztucer myśliwski sprzedam”

„Sztucer myśliwski sprzedam” – tak brzmi często początek ogłoszenia ofert, które znajdują się na portalach oferujących sprzęty, narzędzia oraz odzież dla myśliwych z drugiej ręki. To dobry pomysł, szczególnie dla osób dopiero zaczynających swoją przygodą z tą pasją. Kupno nowych sprzętów i broni to dość spory wydatek na początek. Ponadto, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jaka broń czy osprzęt będzie dla nas tak naprawdę odpowiedni. Dlatego też kupno broni z drugiej ręki ma wiele plusów, do których zalicza się przede wszystkich niższa ceny oraz fakt, iż sprzęty te bardzo często sprzedawane są w stanie wręcz idealnym.

3. Sztucer leworęczny dla myśliwego

Każdy doświadczony myśliwy po pewnym czasie doskonale zdaje sobie sprawę, z jaką bronią oraz jakim osprzętem wędruje mu się najlepiej. I tak np. sztucer leworęczny będzie idealny dla każdego kto operuje lewą ręką. Z kolei, sztucer powtarzalny będzie dobry dla każdego, kto nie posiada jeszcze dużo siły w rękach, by utrzymywać przez długi czas tak ciężką broń. Każdy z powyższych modeli może pochodzić od różnych producentów oraz różni się między sobą dość istotnymi szczegółami. Po czasie, każdy myśliwy jest w stanie dobrze poznać swój sprzęt, by ten idealnie sprawdzał się w każdych warunkach.

Sztucery myśliwskie jak wspomniano wyżej to dość kosztowny wydatek. Jednak warto powiedzieć, iż jest to broń dla prawdziwych pasjonatów polowań. Należy tu również podkreślić, iż myślistwo to nie tylko zwyczajne hobby – to tradycja, którą należy kultywować.